null

Park Aktywności Rodzinnej powstanie w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do 12 września mieszkańcy mogą zagłosować na wybraną koncepcję! PAR, czyli Park Aktywności Rodzinnej będzie szczególnym miejscem na mapie Warszawy, w nietuzinkowy sposób pozwalającym budować relacje między uczestnikami. Ma być miejscem do aktywnego spędzania czasu dla wawerskich rodzin, atrakcyjnym dla wszystkich grup wiekowych.

Prawie 9 mln dzielnica przeznaczy na budowę miejsca wspierającego relacje rodzinne, jednocześnie zapewniającą rozrywkę dzieciom i dorosłym. Pula 5 mln zł zabezpieczonych w budżecie dzielnicy na budowę Parku Aktywności Rodzinnej została powiększona o 3 850 000 zł, które Dzielnica Wawer otrzymała z Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji. Chcemy, aby mieszkańcy uczestniczyli w decydowaniu o funkcjonalnościach, które znajdą się w tym miejscu. Proces koncepcyjny powstaje z wykorzystaniem metod partycypacji, co mamy nadzieję pozwoli uwzględnić potrzeby wszystkich grup docelowych tej inwestycji. – mówi Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer

Proces prowadzony jest z zastosowaniem metody Design Thinking. Tworzenie funkcjonalności i filozofii miejsca zostało poprzedzone diagnozą miejsc i przestrzeni użytkowych w Wawrze. W proces włączeni zostali mieszkańcy, pracownicy Urzędu Wawer i eksperci z takich instytucji jak Wydział Pedagogiczny UW, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Lasy Miejskie oraz Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”. W czasie warsztatów i konsultacji stworzono trzy koncepcje Parku Aktywności Rodzinnej, każda z nich ma dominujący wątek, są to: „przygoda”, „ekspresja”, „odkrywanie”. Do 12 września mieszkańcy mogą głosować i zgłaszać swoje uwagi. Ankieta on-line i prezentacja poszczególnych koncepcji dostępna jest pod linkiem:  https://9jzkpxj3uxs.typeform.com/to/tQvX56zB.

Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w ankiecie, która pozwoli podjąć decyzję o wyborze koncepcji najbliższej sercom mieszkańców. Kolejnym etapem będzie dopracowanie pomysłu, a następne wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje park uwzględniając wybrane funkcjonalności. Realizacja inwestycji planowana jest na pierwszą połowę 2023 roku.

Zadanie pn. „Budowa parku aktywności rodzinnej współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego

#MazowszePomaga #programwsparcia #solidarnośćmazowiecka

Grafika z kolorze fioletowym z hasłem park aktywności rodzinnej - miejsce integracji wawerskich rodzin