null

Parada Motocykli - "Rock Niepodległości"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ryk silników i biało-czerwone flagi. Setki motocyklistów w patriotycznych barwach zagoszczą już po raz piąty 11 Listopada w Sulejówku  (mieście Marszałka Piłsudskiego) i w Warszawie – w tej edycji na Ursynowie. Motocykliści przejadą także przez Wawer ul. Czecha i Płowiecką.  Nie można tego przegapić!
Mieszkańcy Warszawy i Sulejówka będą mieli możliwość już po raz piąty podziwiania spektakularnego, największego w Polsce patriotycznego zjazdu motocykli „ROCK Niepodległości”, będącego wyjątkową radosną, wolnościową celebracją  Dnia Niepodległości.
Ryk motocyklowych silników mocno wybrzmi podczas obchodów Dnia Niepodległości 11. listopada w Warszawie. To jedyna, największy i najbardziej spektakularny zjazd motocykli w tym dniu w Polsce, który odbywa się corocznie w ramach kampanii społecznej ROCK Niepodległości.
„Co roku liczba uczestników zwiększa się dwukrotnie. Jest to ruch oddolny, uczestnicy doceniając pozytywną atmosferę i godne radosne świętowanie, co roku zapraszają swoich przyjaciół i rodziny – tak właśnie inicjatywa się rozrasta. Dwa lata temu udział w niej wzięło blisko 400 maszyn, a w zeszłym roku ponad 700! Co roku przyciąga nie tylko setki sympatyków jednośladów, ale przede wszystkim tysiące mieszkańców Sulejówka i Warszawy, którzy z zainteresowaniem gromadząw miejscach zjazdu wznosząc biało-czerwone flagi – mówią organizatorzy Małgorzata Eva Lendzion i Jacek Durlik z Fundacji KIPI (Kreatywny Instytut Promocji Idei).
Zjazd Motocykli i kampania społeczna ROCK Niepodległości promujące radosne świętowanie ponad podziałami  Dnia Niepodległości, na stałe zagościły już w kalendarzu stołecznych wydarzeń. Obchody Święta Niepodległości w Warszawie nie mogą się bez niej odbyć.
ROCK Niepodległości to jedyne tak duże i rozpoznawalne wydarzenie z okazji Dnia Niepodległości, apolityczne, organizowane oddolnie przez społeczników i mieszkańców Warszawy. Uciekamy od przesytu martyrologiączy niezdrowych emocji przy okazji Święta Niepodległości. Cieszymy się z naszej niepodległości i chętnie manifestujemy swój patriotyzm – mówi Małgorzata Eva Lendzion – organizator kampanii.
Nas się już nie da zatrzymać! Zjazd ma fenomenalną siłę zarażania ideą, optymizmem, radości, jednoczenia i pozytywnej manifestacji Niepodległości. Co roku jest nas coraz więcej, każdy chce się przyłączyć – mówi Jacek Durlik – organizator parady z ramienia motocyklistów.

GDZIE SPOTKAĆ MOTOCYKLISTÓW W SULEJÓWKU I WARSZAWIE?
Motocykliści zbierają się już tradycyjnie 11 listopada w Sulejówku – rodzinnym mieście Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach 10.00- 14:00. To hołd, jaki organizatorzy kampanii pragną złożyć Marszałkowi. W tym roku Miasto Sulejówek jest współorganizatorem wydarzenia dlatego na Targowisku Miejskim przygotowuje scenę oraz koncerty zespołów regionalnych.
W Warszawie motocykliści zbiorą się ok godz. 15.30 na Ursynowie – na parkingu przy Urzędzie Miasta Ursynów.  Co roku jako miejsce zbiórki w Warszawie wybieramy inną dzielnicę – tak aby pozytywną energię rozsiewaćpo całym mieście!
W obydwu miejscach będzie możliwość wykonania pamiątkowych patriotycznych zdjęć, zjedzenia ciepłych potraw z Food Trucków.

ORGANIZATORZY: Fundacja KIPI (Kreatywny Instytut Promocji Idei) i Urząd Miasta Sulejówek
PARTNERZY: Urząd Dzielnicy Ursynów dla m.st. Warszawy, Moto-Medic, Liberator Harley-Davidson
PARTNER I FUNDATOR SPRZĘTU MEDYCZNEGO: HOTELE WAM
BEZPIECZEŃSTWO ZAPEWNIA:  GRUPA DSF
PATRONI MEDIALNI: TVP WARSZAWA, ANTYRADIO, SKM