null

Ordonka - Dziewczyna z Woli w klubie kultury "Falenica"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Klub Kultury „Falenica” zaprasza 19 lutego (niedziela) o godz. 17.30, na niezwykłą podróż w czasie do przepełnionych artystyczną atmosferą kabaretów przedwojennej Warszawy. Gwiazdą wieczoru będzie Hanka Ordonówna, a właściwie Maria Pietruszyńska, dziewczyna urodzona na Woli, która poślubiła Hrabiego Tyszkiewicza. Była największą indywidualnością przedwojennego kabaretu, niezrównaną interpretatorką melancholijnych piosenek o miłości, ale też mistrzynią w wykonywaniu komicznych monologów i scenek rodzajowych, zaczerpniętych z folkloru miejskiego przedwojennej Warszawy.

Na spektakl „Ordonka – dziewczyna z Woli” składają się największe numery sławnego Kabaretu Qui Pro Quo: zabawne monologi i scenki komiczne, podpatrzone za kulisami kabaretu oraz wyjęte żywcem z półświatka warszawskiej Woli i żydowskich Nalewek, a wszystko gęsto przetykane wspaniałymi, wpadającymi w ucho piosenkami z różnych stron świata oraz najpiękniejszymi polskimi szlagierami o miłości, tęsknocie i życiu.

Spektakl został zrealizowany przez Studio im. Ireny Solskiej. Reżyseria Szczepan Szczykno. Obowiązują bilety wstępu. Tel. (22) 612 62 44