null

Odkrywaj Wawer z aplikacją Tup Tup po Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dłoń z telefonem na którym jest włączona aplikacja

Mieszkańcy Wawra mogą odkryć najważniejsze zabytki i najciekawsze miejsca Dzielnicy Wawer dzięki aplikacji Tup Tup po Warszawie. Aplikacja została stworzona przez Fundację CultureLab w 2018 roku dzięki współfinansowaniu Miasta st. Warszawa i od tego czasu uzupełniana jest o nowe trasy umożliwiające rodzinom poznawanie Warszawy na własną rękę.

Wystarczy wejść na stronę Google Play aby pobrać bezpłatnie aplikację na telefon z systemem Android i wybrać się na spacer po Wawrze i innych Dzielnicach Warszawy.

Jakie miejsca i jakie tajemnice Wawra odkyjemy wspólnie z aplikacją Tup Tup po Warszawie? W aplikacji dzieci odnajdą aż 15 miejsc, opisanych przy użyciu anegdot i ciekawostek. Do każdego obektu Fundacja przygotowała po 1-2 quizy weryfikujące wiedzę rodziny na temat danego obiektu. Spacerując po Wawrze  trzeba więc być czujnym, by żadna informacja przekazywana w aplikacji nie umknęła młodemu odkrywcy. Dzieci dowiedzą się, że niegdyś do Wawra dotarliby Kolejką Dojazdową lub Wąskotorową. Jak wyglądała taka przejażdżka i jak zmieniała się trasa, o tym przeczytają zwiedzając Dawną Stację Kolejki Jabłonowskiej oraz Stację Warszawa Wawer.

Docierając do "Zajazdu Napoleońskiego" przy ul. Płowieckiej 83, dzieci odkryją skąd pochodzi nazwa Wawer. W aplikacji będą mogli poznać historię najpiękniejszych Świdermajerów i dowiedzą się jaką rolę w rozpowszechnieniu się nazwy "Świdermajer" miał Konstanty Ildefons Gałczyński.

Dla tych lubiących starodawny model poruszania – z użyciem mapy, jeszcze przed końcem roku na stronie  Fundacji CultureLab - https://tuptuptup.org.pl  pojawi się mapa będąca uzupełnieniem aplikacji. Będzie można więc poznawać Wawer przy pomocy aplikacji jak i standardowej mapy.

 * Więcej o projekcie można przeczytać:

https://tuptuptup.org.pl/najpiekniejsze-zakatki-dzielnicy-wawer/

https://www.culturelab.pl/tup-tup-po-warszawie-wawer/