null

Nowe mieszkania komunalne przy ul. Bambusowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przy ul. Bambusowej w Falenicy ukończona została budowa budynku komunalnego wykonanego w energooszczędnej technologii modułowej. Mieszkania są już gotowe i wkrótce zostaną wynajęte nowym lokatorom. Z uwagi na dostosowanie budynku do użytkowania przez osoby niepełnosprawne w pierwszej kolejności mieszkania zostaną wskazane rodzinom z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

Kolejno będą to rodziny mieszkające już w mieszkaniach komunalnych w innych lokalizacjach, których zły stan nie pozwala już na ich dalsze użytkowanie, a rodzinom tym przysługuje prawo do otrzymania lokalu zamiennego ze strony m.st. Warszawy. W następnej kolejności będą to rodziny oczekujące na zamianę lokalu i poprawę warunków mieszkaniowych, które w prawidłowy sposób użytkowały lokale komunalne i wywiązywały się z obowiązków najemcy. Dzięki temu możliwe będzie pozyskanie i wyremontowanie mieszkań a następnie przekazanie ich osobom oczekującym na wynajęcie mieszkań komunalnych po raz pierwszy.

Inwestycja przy ul. Bambusowej obejmuje 8 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 366,43m2 w budynku dwukondygnacyjnym, wykonanego w energooszczędnej technologii modułowej. Budynek wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną, a jego ściany wykonano w konstrukcji prefabrykowanej. Wypełnienie konstrukcji wykonano wełną drzewną. Budynek spełnia wymagania dla budynków jednorodzinnych od 31 grudnia 2020 r. warunków technicznych dla zapotrzebowania energii na potrzeby ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody EP<70 (kWh/m2 rok).