null

Kolejna nagroda dla wawerskiego systemu identyfikacji wizualnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

24 listopada, podczas gali finałowej, 25 edycji Konkursu Niezależnej Kreacji "Kreatury 2021", autorzy projektu "Mój Wawer" Szymon Pulcyn z Urzędu Dzielnic oraz Marcin Rossa z agencji Mufu, odebrali wyróżnienie przyznane projektowi w prestiżowej kategorii "Design"

"Kreatury" są jednym z najważniejszych konkursów w kraju, do którego stają polscy twórcy reklamy, graficy, designerzy i kreatorzy. Autorzy wawerskiego neonu stanęli w szranki z największymi agencjami reklamowymi i kreatywnymi w Polsce. Przyznana im nagroda potwierdza, że nowy system wizualny, który od roku oglądać możemy np. na tworzonych w dzielnicy plakatach czy muralach, nie tylko został przemyślany i dopasowany do specyfiki naszej dzielnicy, ale również został przygotowany na najwyższym poziomie artystycznym.

Konkurencja w całym konkursie i w kategorii "design" była ogromna. Większość nagród zdobyły reklamy i projekty, które codziennie oglądać można we wszystkich kanałach telewizyjnych, internecie i rozkładówkach gazet. Wawerskie logo oklaskiwane było podczas gali na równi z nimi.

To już druga, ważna nagroda dla wawerskiego "logotypu" i jego autorów. Odebrana 3 tygodnie wcześniej statuetka "Dobry Wzór 2021" przyznana została w kategorii "komunikacja", a właśnie poprawieniu komunikacji urzędu z mieszkańcami dzielnicy służyć ma projekt "Mój Wawer".

Naczelnik Wydziału Rozwoju i Komunikacji zdradza, że trwają już prace nad kolejnym projektem, w którym warstwa artystyczna będzie miała duże znaczenie. Kampania społeczna, którą zobaczymy w pierwszej połowie przyszłego roku, związana będzie z tematem ekologii.

Zobacz galerię (3 zdjęć)