null

Multimedialny Park Fontann

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Książe Niedźwiedź” – tak brzmi tytuł legendy, która w tym sezonie będzie wyświetlana na ekranie wodnym. Piękna a zarazem wzruszająca historia o miłości będzie się przeplatać ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i w otoczeniu barwnych laserów. Jak co roku pokazy specjalne przewidziano na 1, 2 i 3 maja o godz. 21.00.

 To już ósmy raz, kiedy w Multimedialnym Parku Fontann widzowie pokazów będą mogli obejrzeć nową wodną opowieść. Inspiracją multimedialnego show od kilku lat są warszawskie historie, legendy  i opowieści. W ubiegłych latach bohaterami pokazów był bazyliszek oraz syreny. Tegoroczny spektakl  pod tytułem „Książe Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim,  który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać  jej uczucie. Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego i cała historia kończy się…  Ale tego już nie zdradzimy, ponieważ najlepiej zobaczyć legendę na własne oczy i poczuć energię, która wraz z niesamowitym połączeniem wody i laserów dopełni dramaturgii wyświetlanej historii.

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to już stały punkt programu na rozrywkowej mapie Warszawy. Spektakle wyświetlane na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków oraz polskich
i zagranicznych turystów. W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób.

W tym roku dla naszych widzów mamy dodatkowe atrakcje. Legenda „Książe Niedźwiedź” zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną. Dodatkowo, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę. – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

W Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu. 

Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann, tytuł: „Książe Niedźwiedź”

Scenariusz: Andrzej Matusiak

Reżyseria: Paweł Piotr Przybył

Animacje: Bas Verstraelen, Paweł Piotr Przybył

Ścieżka dźwiękowa: Grzegorz Urban

Film z okazji 100-lecia Niepodległości Polski: NEWMOTION Studios

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann (od piątku do soboty):

08:30 – uruchomienie fontann

22: 30 - zakończenie pracy fontann

 

WIDOWISKO MULTIMEDIALNE

1, 2, 3 maja   g. 21.00

4, 5 maja       g 21.00

11  maja – 11 sierpnia   (pt. i sb.)             g. 21.30        

17 sierpnia – 29  września ( pt. i sb.)      g. 21.00 

Wstęp wolny.

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

Organizatorem pokazów w Multimedialnym Parku Fontann jest Stołeczna Estrada.
Sponsorzy: innogy, MPWiK, Lotto, ZTM

Patronat medialny: Radio ZET oraz Nasze Miasto

 

O Multimedialnym Parku Fontann

 

Multimedialny Park Fontann został otwarty w 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nowoczesna wizytówka stolicy i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy.  Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. Dzięki pokazom fontann i imprezom, które Stołeczna Estrada organizuje na tym terenie (Wianki nad Wisłą, Potańcówki oraz wystawy i koncerty w Pawilonie Artystycznym Fontanna), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji oraz relaksu, przez co na stałe wpisało się w artystyczną, kulturalną i rozrywkową architekturę Stolicy. Od najbliższego sezonu na terenie Multimedialnego Parku Fontann będzie można skorzystać z nowej oferty gastronomicznej.

 

Informacje techniczne dotyczące Multimedialnego Parku Fontann:

• fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 m2.

• 2 fontanny liniowe zajmują powierzchnię łączną 600 m2.

• Fontanny dla dzieci zajmują powierzchnię 140 m2.

• 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie nawet 30tysięcy litrów wody na minutę.

• 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw.

• ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

• Łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wody.