Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw w Wawrze

Już w czwartek rozpocznie się coroczne święto turystyki. 23. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w dniach 26-28 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Przez trzy dni dzięki muzyce, barwom i rytmom będzie można poczuć międzynarodowy klimat i skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez wystawców i organizatora, firmę MT Targi Polska. Krajem partnerskim tegorocznej edycji TT Warsaw jest Palestyna.

Targi TT Warsaw co roku przyciągają tłumy odwiedzających. Niezależnie od tego, czy planuje się rodzinne wczasy, wędrówkę z plecakiem za granicą, wyjazd na narty czy aktywny weekend z przyjaciółmi w Polsce, na targach można znaleźć inspirację na każdą podróż. To dobre miejsce, aby poznać szeroką ofertę wystawców oraz skorzystać z rad doświadczonych podróżników i miło spędzić czas.

Piękno świata i bogactwo ofert

Wśród niemal 450 wystawców Targów TT Warsaw znajdą się państwa, regiony i miasta. Będzie można zasięgnąć informacji o różnych miejscach, dzięki przedstawicielom z 47 krajów, którzy zachęcać będą do przyjazdu. Reprezentowane będą m.in. państwa bałkańskie, jak Czarnogóra, Słowenia, Albania, Bośnia i Hercegowina czy Serbia, egzotyczne kierunki jak np. Tajlandia, Meksyk, Malediwy, Kuba, Sri Lanka, Peru oraz dobrze znane Polakom kraje Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej: Palestyna, Izrael, Iran, a także Maroko, Tunezja, Algieria i Egipt. Do Warszawy przybędą przedstawiciele ponad 100 biur podróży ze świata, będzie można zapoznać się z ofertą hoteli, uzdrowisk, obiektów konferencyjnych, spa, atrakcji turystycznych, przewoźników i ubezpieczycieli. Rozmowom prowadzonym na stoiskach będą towarzyszyły tańce, muzyka i niespodzianki, które dla odwiedzających przygotowali wystawcy.

Zima na horyzoncie

Choć białego puchu jeszcze nie ma, na targach powstanie pełna śniegu Zimowa Kraina. Śnieżynki zaproszą najmłodszych do zabaw, budowane będzie prawdziwe igloo, toczone kule śnieżne, a także będzie okazja, by zagrać w śnieżne kręgle. Chętni wypróbują ślizgacze i zimowe dętki na górce saneczkowej lub wezmą udział w zimowej sesji fotograficznej w pełnym narciarskim rynsztunku. Dla aktywnych organizator urządzi niewielki snowpark, w którym narciarze i snowboardziści będą mogli wykonywać ewolucje.

Świat oczami podróżników

Sobota natomiast upłynie pod znakiem opowieści podróżniczych. Swoimi wrażeniami z podróży podzielą się Ewa Milczarek, która udowodni, że wyjazd na Islandię nie musi być drogi, Marta Gawrychowska postara się zachęcić słuchaczy do wyszukiwania noclegów w zabytkowych miejscach, a Robert Gondek opowie o tym, jak zdobywał szczyty Gabonu. Podróżnicze małżeństwo, czyli Joanna i Jarek Podolakowie pokażą filmowy reportaż z Radżasthanu w Indiach, a Basia i Michał Świderscy zrelacjonują swą podróż dookoła świata. Magda i Sergiusz Pinkwartowie, którzy podróżują ze swym dzieckiem, opowiedzą o sprawdzonych sposobach na tanie podróżowanie. Nietypową ekipą podróżników są Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski, którym towarzyszy Diuna, suka rasy wilczak czechosłowacki. Dopełnieniem tematyki podróżniczej będzie wystawa zdjęć pt. „Barwy Świata” autorstwa Andrzeja Wnęka.

Sam na sam z oceanem

Wyczekiwanym wydarzeniem jest spotkanie z niesamowitym człowiekiem, który kajakiem przepłynął Atlantyk. Aleksander Doba za ten wyczyn został doceniony tytułem Podróżnika Roku 2015 amerykańskiej edycji czasopisma National Geographic. Podczas spotkania opowie on o transatlantyckiej wyprawie trwającej 147 dni i liczącej 6710 mil morskich.

Internetowe źródła turystyczne

Podczas targów nastąpi inauguracja nowego portalu turystycznego Timeonflight.com. Znajdą się tam ciekawostki, porady i wskazówki dotyczące wyjazdów. Na TT Warsaw promować go będą znane osoby, m.in. aktorka Izabela Trojanowska i prezenter Krzysztof Ibisz. Innym przykładem będzie portal GdzieNaWeekend.pl, który specjalizuje się w organizacji krótkich wyjazdów i tematycznych spotkań miejskich.

Animatorzy poszukiwani

Z kolei chętni, którzy chcieliby latem pracować w pięknych miejscach turystycznych, powinni przyjść na spotkanie organizowane przez Akademię Rainbow Tours. Będzie można dowiedzieć się tam o pracy w charakterze animatora czasu wolnego. To doskonały sposób na połączenie pracy i poznawania nowych miejsc.

Dojazd

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska jest kolej podmiejska: SKM i Koleje Mazowieckie. Pociągi kursują co ok. 20-30 minut, a przejazd z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia trwa ok. 16 minut. Podróż samochodem z Centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 115, 143, 145, 173, 183, 245, 401, 514 i 520.

Informacje praktyczne

Targi TT Warsaw odbędą się dniach 26-28 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Obowiązuje rejestracja, której można dokonać online do 24 listopada br. Pierwszy dzień przewidziany jest dla branżowych odwiedzających, kolejne dwa dni dla szerokiej publiczności. Wydarzenie będzie otwarte w godzinach 10.00 – 17.00. Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny jest na stronie www.ttwarsaw.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Urlopowicze.

Kontakt PR:

Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,