null

Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie, trzy stosy monet z których wyrastają roślinki

Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy sp. z o. o. został powołany w 2004 roku przez samorząd województwa mazowieckiego, żeby wspierać przedsiębiorców i pomagać tym, którzy dopiero zakładają działalność gospodarczą.

 Działalność Dunduszu polega przede wszystkim na udzielaniu nisko oprocentowanych pożyczek i obejmuje cały obszar województwa mazowieckiego.

Pożyczki są tak tanie, ponieważ pieniądze pozyskiwane są z różnych programów unijnych, rządowych i samorządowych.

Misją Funduszu jest rozwój przedsiębiorczości, dlatego wszystkie dochody przeznaczane są na zwiększenie środków na nowe pożyczki.

W tej chwili Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy w konsorcjum z Mazowiecką Agencją Energetyczną prowadzi projekt "Pożyczka Energetyczna".

Są to nisooprocentowane (0,29% w skali roku - oprocentowanie stałe) środki na kwotę do 10 milionów z terminem spłaty do 20 lat. 

Pożyczka Energetyczna skierowana jest do sektora Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw.  

Otrzymane środki mogą zostać wykorzystane na cele związane z redukcją skażenia powietrza oraz zwiększenia efektywności energetycznej, tj. szeroko pojęte zarządzanie energią w miastach w naszym województwie, na przykład na:

  • budowę, rozbudowę i modernizację infrastruktury wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej oraz ciepła, w tym także z odnawialnych źródeł energii
  • poprawę efektywności energetycznej, instalację paneli słonecznych
  • modernizację i rozwój sieci ciepłowniczych
  • podniesienie jakości dostarczania ciepła
  • termomodernizację budynków wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne

Inwestycje finansowane ze środków pożyczki muszą być realizowane na terenie miast województwa mazowieckiego.

Szczegółowe informacje ->>