null

„List do Powstańca” – młodzieżowy konkurs literacki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dekoracja

Urząd Dzielnicy Wawer i Fundacja Muzeum z Klasą zapraszają do udziału w młodzieżowym konkursie literackim „List do Powstańca” zorganizowanym z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla osób mieszkających lub uczących się na terenie Wawra
w wieku od 14 do 19 lat.
Jego przedmiotem jest napisanie listu do powstanki lub powstańca warszawskiego, w którym nadawca opowie o swoich motywacjach do działania na rzecz dobra wspólnego, o problemach, z jakimi dziś się mierzy, jakie pytania sobie stawia, jakie widzi przed sobą wyzwania.

Termin nadsyłania prac – 30 czerwca 2023 roku.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, a także udział w warsztatach dziennikarskich, których efektem będzie wydanie gazety o tematyce powstańczej. W ten sposób laureatki
i laureaci nie tylko podzielą się swoją twórczością literacką, lecz także zdobędą nowe kompetencje, które będą mogli wykorzystać w swojej przyszłej pracy czy działalności społecznej.

Wszystkie szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie:

https://powstaniewarszawskierelacje.wordpress.com/.

 

Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Dzielnicy Wawer zostały zainicjowane przez tutejszą młodzież – przedstawicieli Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Pomysł, by spotkać się z powstańcami mieszkającymi na terenie Wawra i zorganizować żywą lekcję historii dla swoich rówieśników, pokazuje, jak ważne w świadomości młodego pokolenia są wydarzenia 1944 roku. 

By wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, Urząd Dzielnicy Wawer we współpracy z Fundacją Muzeum z Klasą, Młodzieżową Radę Dzielnicy Wawer, Wawerskim Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Dzielnicy Wawer angażuje młodzież w różnorodne działania upamiętniające losy powstańców. Konkurs „List do Powstańca” to pierwsze z nich.

dekoracja