„Wspólne Warszawskie Lato” - oferta wakacyjna dla dzieci z Ukrainy przebywających w Warszawie

Szkoła Podstawowa, nauczanie początkowe, dzieci w ławkach podczas lekcji.
Autor: m.st. Warszawa

Do 8 czerwca 2022 roku trwają zapisy na Akcję „Wspólne Warszawskie Lato” organizowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. Zajęcia będą odbywały się w wybranych szkołach o określonych godzinach (lista szkół i ich godzin otwarcia będzie dostępna na stronie Biura Edukacji).

„Wspólne Warszawskie Lato” jest działaniem uzupełniającym ofertę Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022. Projekt finansowany jest przez UNICEF i przeznaczony dla dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 roku i mieszkających obecnie na terenie Warszawy.

Jak się zapisać?

• Prosimy wejść na stronę https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/, na której w zakładce „Dzieci z Ukrainy” podane są informacje o Akcji oraz wymagane dokumenty przetłumaczone na język ukraiński.
  • W zakładce „Informator o ofercie turnusów wakacyjnych” prosimy sprawdzić, w których szkołach organizowana jest Akcja dla dzieci z Ukrainy.
  • W wybranej przez rodziców szkole należy złożyć wypełnioną Kartę uczestnika, której wzór znajduje się na tej stronie. Na jeden tydzień należy złożyć jedną kartę uczestnika.
  • Jeżeli nie możecie Państwo wydrukować karty uczestnika, otrzymacie ją w szkole organizującej Akcję.
  • Kartę uczestnika w wersji papierowej należy wypełnić w języku polskim, wzór karty przetłumaczony na język ukraiński znajdziecie Państwo na tej stronie, przetłumaczona karta dostępna będzie również w szkole.
  • Jeżeli dziecko przyjechało do Polski po 24 lutego 2022 roku, udział Państwa dziecka w Akcji będzie bezpłatny (sfinansowany przez UNICEF). Należy wypełnić Oświadczenie, na podstawie którego Państwa dziecko zostanie zwolnione z opłat (oświadczenie jest umieszczone w treści Karty, jest ono również przetłumaczone na język ukraiński).
  • O przyjęciu dziecka do Akcji decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Po 20 czerwca 2022 r. rusza druga tura zapisów na wolne miejsca.

Dodatkowych informacji mogą udzielić Koordynatorzy Akcji Lato w Mieście 2022 w poszczególnych dzielnicach. Koordynatorem programu w dzielnicy Wawer jest Pani Małgorzata Pawłowska – Suda, tel. 22 443 70 27, adres e-mail: mpawlowska@um.warszawa.pl.

Wszystkim ukraińskim dzieciom życzymy udanego odpoczynku w Warszawie!

Спільне Варшавське літо

- відпочинкова пропозиція для дітей з України, які перебувають у Варшаві

Від 31 травня 2022 року розпочинається реєстрація на участь в акції «Спільне Варшавське літо», організовану містом Варшава та Дитячим фондом ООН - ЮНІСЕФ. «Спільне варшавське літо» – це діяльність, яка доповнює пропозицію Варшавської акції «Літо у місті» 2022. Проект фінансується ЮНІСЕФ і призначений для дітей-біженців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і зараз проживають у Варшаві.

Як зареєструвати дитину?

Набір розпочнеться 31 травня 2022 року о 8:00 і триватиме до 8 червня 2022 року, відбуватиметься у вибраних школах у визначений час (список шкіл та години їх роботи будуть доступні на сайті Управління освіти).

Що потрібно зробити?

• Будь ласка, відвідайте веб-сайт https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/ , де на вкладці «Діти з України» подано інформацію про Акцію та необхідні документи, перекладені українською мовою.
  • У вкладці «Довідник щодо пропозиції відпочинку» подано прелік шкіл, в яких організована Акція для дітей з України.
  • До вибраної батьками школи необхідно подати заповнену Картку учасника, зразок якої ТУТ. На один тиждень необхідно подати одну Картку учасника.
  • Якщо ви не маєте можливості роздрукувати Картку учасника, ви можете отримати її у школі, яка організовує Акцію.
  • Паперову версію Картки учасника необхідно заповнити польською мовою, зразок картки, перекладений українською, можна знайти ТУТ, перекладена Картка також буде доступна в школі.
  • Якщо ваша дитина приїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року, участь вашої дитини в Акції буде безкоштовною (фінансується ЮНІСЕФ). Ви повинні заповнити Підтвердження, на підставі якого ваша дитина буде звільнена від оплати (Підтвердження включено в текст Картки, воно також перекладено українською мовою).
  • Порядок подачі заяв визначає, чи буде дитина зарахована до участі в Акції.
  • Після 20 червня 2022 року розпочинається другий етап реєстрації на вільні місця.

Додаткову інформацію можуть надати Координатори Акції «Літо в місті 2022» в окремих районах міста (Małgorzata Pawłowska – Suda, tel. 22 443 70 27, e-mail: mpawlowska@um.warszawa.pl).

Бажаємо всім українським дітям гарного відпочинку у Варшаві!