null

Kulturoteka w osiedlu Wawer - wmurowanie kamienia węgielnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Osiedle Wawer wzbogaci się o nową kulturotekę, na skrzyżowaniu ul. Widocznej i Błękitnej budowany jest nowoczesny obiekt, do którego przeniesie się filia Wawerskiego Centrum Kultury i wawerskiej Biblioteki Publicznej. 20 września odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję.

Tubę erekcyjna wmurowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, członowie zarządu dzielnicy Wawer - burmistrz Łukasz Jeziorski i zastępcy burmistrza Leszek Baraniewski i Zdzisław Gójski oraz radna dzielnicy Monika Laskowska - Ludwiczak.

Na parterze trzykondygnacyjnego budynku znajdzie się czytelnia i księgozbiór – regały biblioteczne różnej wysokości, stanowisko obsługi czytelników, kącik prasowy, kącik dla dzieci, a na tarasie czytelnia plenerowa i kawiarenka. Na I piętrze będą sale do zajęć hobby oferowanych przez placówkę. Jedna sala -
muzyczna, będzie wyposażona dodatkowo w stanowiska komputerowe z reżyserką, wykończone specjalistycznymi materiałami wygłuszającymi.

Na II piętrze przewidziana jest sala wielofunkcyjna przeznaczona na ok. 120 osób. Przewidziano możliwość zamontowania podestu scenicznego oraz elementów scenografii oraz osprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego.

Obiekt ma być gotowy w kwietniu 2018 r.

[mg_picker:8023]