null

Kulturoteka w Falenicy startuje z ofertą dla mieszkańców!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tegoroczny letni sezon kulturalny w Wawrze rozpocznie się w sobotę 5 lipca w nowo otwartej Kulturotece w Falenicy. Na mieszkańców będą czekać liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, między innymi animacje, gry i zajęcia dla dzieci w nowych pracowniach plastycznych. Teatr Kultureska zaprezentuje spektakl „Bukiet Talentów”, a o 18:00 najpiękniejsze arie i duety z Oper i Operetek zagrają Małgorzata Pawłowska, Leszek Świdziński, Orkiestra Kameralna La Boheme De Varsovie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa satyry Sławomira Łuczyńskiego. Na spektakl i koncert obowiązują zaproszenia – do odebrania bezpłatnie w WCK Filia Falenica, ul. Walcownicza 4/6. Ilość miejsc podyktowana jest wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Falenickie Koncerty Letnie jak co roku będą odbywały się cyklicznie aż do 6 września i wszystkie odbędą się na scenie Falenickiej Kulturoteki.

 

W Falenickiej Kulturotece znajduje się filia Wawerskiego Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W ramach działalność Wawerskiego Centrum Kultury przez okres wakacyjny dzieci będą korzystały z szerokiej oferty zajęć realizowanych w ramach programu „Lato w Mieście”. Zapewnione zostaną między innymi zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne i interdyscyplinarne, a także nauka szycia

Ze względu na sytuacje epidemiczną oficjalne otwarcie odbędzie się w późniejszym terminie, ale już teraz mieszkańcy mogą korzystać z oferty nowego miejsca kulturalnego na mapie Wawra.  Pierwszymi użytkownikami są dzieci, które od 30 czerwca uczęszczają na zajęcia do Falenickiej Kulturoteki w ramach akcji „Lato w Mieście

Z oddziału bibliotecznego książki zamawia się osobiście lub przez internet z możliwością całodobowego odbioru w książkomacie. Wypożyczone książki można zwrócić do biblioteki za pomocą wrzutni, który rozpoznaje książki należące do zbioru tutejszej biblioteki, a także drukuje potwierdzenie zwrotu, zatem czytelnik zwracający książkę ma pewność, że książka została zdjęta z jego konta bibliotecznego. Z samodzielnego stanowiska do wypożyczania książek czytelnicy będą mogli skorzystać po poluzowaniu obostrzeń związanych z brakiem dostępu do regałów przez klientów.