Konkurs: Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej

europe_direct.jpg

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w konkursie przyrodniczo-plastycznym:

„Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”

Spędzasz weekend w ciekawym miejscu niedaleko Warszawy? Mieszkasz w podwarszawskiej gminie, która może poszczycić się wieloma pięknymi zakątkami? Lubisz planować wyjazdy rodzinne, a do tego rysowanie sprawia Ci przyjemność? Podziel się z nami swoim pomysłem na jednodniowy wypad poza miasto i stwórz kartkę z przewodnika!

Prace muszą zostać wykonane na kartce formatu A4 i zawierać: nazwę miejsca, rysunki lub samodzielnie wykonane fotografie ilustrujące dane miejsce, opis wycieczki i miejsc wartych odwiedzenia, ew. mapę.

Pamiętaj, że odwiedzając jakieś miejsce należy pozostawić je w takim samym stanie w jakim się je zastało, dlatego podczas planowania wycieczki uwzględnij to, jak będziesz dbać o środowisko naturalne podczas podróży.

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

• I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – 3

• II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4 – 8

• III kategoria wiekowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Na Autorów najlepszych prac czekają: natychmiastowe aparaty fotograficzne, czytniki do e-booków oraz słuchawki bezprzewodowe!

Prace w formacie .pdf lub .jpg. oraz formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl z tytułem wiadomości „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej” w terminie do 28 września 2020 roku.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, oraz wypełnienie i przesłanie wraz z pracą wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr: (22) 443 02 26; (22) 443 03 69 lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej: