null

Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni

Drukuj otwiera się w nowej karcie

9 lipca o godzinie 15:00 w PM na Trawie przy ul. Jazdów 3/12, na świeżym powietrzu, w otoczeniu warszawskiej przyrody, odbędzie się  kolejne spotkanie z cyklu „Centrum Porad” w ramach 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni. Tym razem zapraszamy na warsztaty z chodzenia po drzewach oraz warsztaty dzikiej kuchni. Wstęp, jak zawsze, wolny!

Chodzenie po drzewach to nie tylko powrót do dzieciństwa, to również  znakomite ćwiczenie fizyczne. Jak udowodnili naukowcy, chodzenie po drzewach ma zbawienny wpływ na kondycję psychiczną – redukuje zmęczenie powstałe w wyniku zawrotnego tempa miejskiego życia.

Niepotrzebny jest strój do wspinaczki, magnezja czy specjalne buty. Ważna jest Wasza obecność w PM na Trawie. To zabawa dla całej rodziny – zapraszamy dzieci w wieku powyżej 4 roku życia razem z rodzicami.   

Organizatorzy 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni zachęcają do poszerzenia swoich doświadczeń, do zejścia z chodnika, wejścia na drzewo i sprawdzenia, co stamtąd widać.

Wszyscy chętni, duzi i mali, zaproszeni są do PM na Trawie w sobotę 9 lipca na godzinę 15:00. Wspólnie z Pauliną Jeziorek z kolektywu Jadalnia Warszawa będą uczyć się jak bezpiecznie wspinać się po drzewach.

Wspinaczka to intensywny sport, w związku z tym po zejściu z drzewa należy coś zjeść. Co? Najlepiej to, co pod ręką, czyli warszawskie chwasty i roślinyzapomniane. Mead Ladies polecają na przykład immunoczekoladki z wykorzystaniem bzowego ucha, czagi, kwiatu czarnego bzu i kłącza różeńca, przepis znajdziecie na ich stronie: http://www.meadladies.pl/immunoczekoladki/. A podczas Centrum Porad nauczą Was robić dziką kwiatoladę i aperitif, przystawkę z fermentowanej pasty słonecznikowej, chłodnik probiotyczny z selera z kwiatami podagrycznika i kopru, czy tabbouleh z ogórecznikiem i dzikimi ziołami.  Brzmi tajemniczo, pysznie, a w dodatku przepisy są zaskakująco proste!

Uczestnikom warsztatów rozdawane będą sadzonki, po powrocie do domu warto więc sfotografować własną zieleń z ogródka, balkonu lub okna i zgłosić swój udział w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Jeśli Twój zielnik widoczny jest z ulicy – zrób mu zdjęcie i opisz w prostym formularzu na stronie konkursu: www.warszawawkwiatach.pl. Nie ważne jak dużo masz zieleni, czy to wielki ogród czy zioła na oknie, ważny jest zmysł estetyczny i ekologiczne myślenie. Zgłoszenia zostaną podzielone na 3 kategorie: Człowiek, Sąsiedzi oraz Firma/Instytucja. Laureatów wskaże jury powołane przez Miasto Stołeczne Warszawę. Prezydent m.st. Warszawy przyzna także nagrodę specjalną im. Stefana Starzyńskiego. Swoje nagrody przyzna również Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Udział w konkursie można zgłaszać do 17 lipca 2016 r. Laureatów poznamy na gali 28 sierpnia 2016 r.

Kolejne spotkania z cyklu „Centrum Porad” w PM na Trawie (ul. Jazdów 3/12):

16 lipca

15:00-18:00 – szczepimy rośliny, czyli z dwóch robimy trzecią. Można na balkonie czy trzeba w laboratorium? I w co je potem zasadzić? Fachowy warsztat szczepienia dla ogrodników amatorów prowadzi Iwona Niemirska. Zrobimy też formy przestrzenne z polistyrenu ekstrudowanego (zwanego pieszczotliwie „styrodurem”) idealne na doniczki.

6 sierpnia

15:00-18:00 – razem z Tour de Varsovie wsiadamy na rowery i jedziemy zobaczyć  miejsca nominowane w do nagród w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. A potem – piknik.

Organizatorzy:

Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

Partnerzy: państwomiasto na Trawie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny w Powsinie, MPWiK

Koordynator: Szustow. Kultura i Komunikacja

Kuratorzy:Kwiatuchi

Patroni medialni:

PR Radio dla Ciebie, magazyn Co jest Grane24, Zwykłe życie, Magonolia, 
e-ogrody.plbryla.pl, Magazyn USTA, STOLICA, Aktivist, Going.com, kampaniespołeczne.pl

Więcej informacji, prosty regulamin i jeszcze prostszy formularz zgłoszeniowy:

www.warszawawkwiatach.pl

 Kontakt dla uczestników Konkursu:

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy

pl. Zamkowy 10, 00-277 Warszawa

tel.: 22 831 61 75 l

tpwsekretarz@hotmail.com

 

Kontakt dla mediów:

Majka Duczyńska

SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA

669 663 966