Konkurs filmowy "Senior kontra oszust" rozstrzygnięty

Konkurs filmowy "Senior kontra oszust" rozstrzygnięty. Ideą konkursu jest zapobieganie oszustwom, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Nagrody laureatom wręczył m.in. burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski.

Grupy uczestniczące w konkursie przygotowały filmy na temat oszustw dokonywanych metodą na tzw. „na wnuczka” lub „na policjanta”. Konkurs miał charakter dzielnicowy i obejmował Pragę-Południe i Wawer. Był skierowany do osób zrzeszonych w klubach seniora i dziennych domach pomocy społecznej,

Organizatorami konkursu byli: Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy i Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Projekt został objęty patronatem przez Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.