null

Koncert Bente Kahan: Home / Dom – Moje żydowskie pieśni i historie / wstęp wolny – obowiązują wejściówki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.08.2022 19:00 - 22.08.2022 20:30
Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, Żegańska 1a

Wielka dama muzyki żydowskiej po raz pierwszy w Wawrze. Bente Kahan: Home / Dom – to osobisty spektakl o rodzinnych korzeniach z wykorzystaniem materiałów archiwalnych, sięgających aż do XIII w. Pieśni w jidysz i ladino, a także w innych językach europejskich. Zawiera autorskie teksty i kompozycje Bente Kahan. Grany na wielu międzynarodowych scenach.

Bente Kahan towarzyszyć będą muzycy od wielu lat razem z nią grający: Dariusz Świnoga - akordeon, pianino, vocal; Mirosław Kużniak – skrzypce, mandolina.

Bente Kahan – artystka żydowskiego pochodzenia urodzona w Norwegii. Pieśniarka, kompozytorka, aktorka i dramatopisarka. Jest bez wątpienia wielką i niepowtarzalną artystką, która potrafi przywołać całe piękno kultury żydowskiej i w sposób pełen miłości przekazać je współczesnym odbiorcom.

Od ponad 20 lat mieszka i działa we Wrocławiu. Założyła Fundację Bente Kahan. Była odpowiedzialna za remont Synagogi Pod Białym Bocianem oraz przyległych do niej przestrzeni kulturalnych. W odrestaurowanej synagodze założyła Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej, którego jest dyrektorką od 17 lat. Jej zarówno społeczna, jak i artystyczna działalność, polega na promowaniu i umacnianiu żydowskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, także w kontekście Dolnego Śląska.
 

22.08.2022, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.
 

Pobierz wejściówki:

Zapraszamy również na specjalnie przygotowany koncert GAN EDEN ku pamięci Dzieci i Wszystkich Pracowników Sanatorium im. Medema w Miedzeszynie działającego w latach 1926-1942. Koncert odbędzie się 26 sierpnia o godz. 20.00 na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. Zagra kompozytor, klarnecista Paweł Szamburski z wybitnymi przedstawicielami nowej muzyki żydowskiej, alternatywnej, improwizowanej: Piotrem Domagalskim, Bartkiem Nazarukiem, Radkiem Polakowskim i Albertem Steczkowskim. Bilety do nabycia on-line lub w kasie Muzeum. Więcej: https://bit.ly/3oK6CV8

Zapisz się na wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/738025427482252

Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury

Zobacz program innych wydarzeń w Wawerskim Centrum Kultury:
https://www.wck-wawer.pl

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.