null

Kolarze dzieciom w warszawskim Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To była nie lada gratka dla amatorów jazdy na rowerach górskich. Pierwszy raz w letniej, a nie jesiennej scenerii amatorzy MTB mogli rywalizować na kultowej trasie finału LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze. Okazją do tego były XII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji, zorganizowane przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa. Mimo żaru lejącego się z nieba w zawodach wzięło udział 120 osób.

Wyścigi, ze startem i metą na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu, miały wymiar charytatywny. Połowa dochodu z wpisowego od uczestników trafiła na konto Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka. Malownicza i techniczna trasa o długości 23 km prowadziła ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego po Wawerskim Szlaku MTB, który powstał z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz warszawskiej dzielnicy Wawer.

Wśród przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej było mnóstwo zawodników i zawodniczek, znanych z LOTTO Poland Bike Marathon. Tytuł mistrzowski sprzed roku obronił Radosław Jurek (Oriflame Cycling Team), wyprzedzając Piotra Chrzanowskiego (Bliska Team) i Daniela Skórę (Aboca Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Barbara Kleczaj (Wola Bike Orbea Team), przed Dorotą Rajską (Roche Cycling Team) i Anną Puchalską (Polpharma Bike Team).

W klasyfikacji drużynowej XII Mistrzostw Polski MTB Medycyny i Farmacji zwyciężył Bliska Team (Piotr Chrzanowski, Wiktor Gindorowicz, Jakub Kurstak), przed Polpharma Bike Team (Przemysław Janik, Robert Karwatowski, Robert Krawczyk) i Gilead (Kamil Mrowiec, Paweł Trawkowski, Łukasz Rutkowski). Wśród dyrektorów i prezesów najlepszy okazał się Krzysztof Miezio (Bliska Team), przed Pawłem Trawkowskim (Gilead) i Krzysztofem Politowskim (Roche Diagnostics Team).

To były zawody dla branży medycznej i farmaceutycznej, ale nie tylko. W kategorii „Przyjaciół Branży” każdy mógł wystartować i tym samym pomóc dzieciom z Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka. W tym gronie najszybszy wśród mężczyzn był Paweł Kołodziejek (KK Cyklon Warszawa), przed Jarosławem Bożeniem (MGG Helpea Team) i Tomaszem Wojtkowskim (Weso-Lucky). Rywalizację „Przyjaciółek Branży” wygrała Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Magdalenę Kosko i Joannę Sobczuk (obie z Kliniki Rowerów).

XII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji 2016 zostały zorganizowane przez Fundację Sport i Poland Bike przy współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy oraz Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

Najbliższe kolarskie emocje już w niedzielę 3 lipca w Płocku, gdzie odbędzie się IX etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Start i meta wyścigów nad Wisłą nieopodal Zalewu Sobótka. Każdy może wystartować. Wystarczy mieć rower i kask.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon