null

Budowa kanalizacji na ul. Panny Wodnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
okragła płyta metalowa zakrywająca wejście do kanalizacji

Na ulicy Panny Wodnej w Wawrze trwa budowa kanalizacji. W kolejnym etapie robót konieczne będzie zwężenie jezdni. Od wtorku, 21 lutego, na odcinku pomiędzy Zegrzyńską a Mrówczą kierowcy pojadą tylko w jednym kierunku. Zmienią się trasy autobusów linii 161, Z42 i N22.

Wzdłuż ulic Panny Wodnej i Skalnicowej budowana jest kanalizacja. Większość prac toczy się poza jezdnią i prowadzona jest tzw. metodą bezwykopową. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie utrudnień do zajmowania poboczy na krótkich odcinkach. Kontynuacja robót w następnym etapie będzie jednak wymagała zamknięcia połowy szerokości jezdni. Konieczne jest ustawienie w tym miejscu maszyn budowy.

Zmiana organizacji ruchu

Od wtorku, 21 lutego, ok. godz. 7.00 na odcinku od Zegrzyńskiej do Mrówczej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu – w stronę ronda Zegarmistrza Gałeckiego u zbiegu ulic Panny Wodnej, Mozaikowej i Mrówczej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami: Mozaikową, Przewodową i Zasadową.

Jadący ul. Panny Wodnej od strony Patriotów na skrzyżowaniu z ulicami Mrówczą i Mozaikową, będą musieli skręcić w prawo lub w lewo. Nie będzie można także skręcić z ulic Mrówczej i Mozaikowej w kierunku Skalnicowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku marca.

Utrudnienia czekają także pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Zamknięty będzie chodnik po północnej stronie ulicy – piesi będą kierowani na drugą stronę drogi. Nieczynny będzie także przystanek autobusowy Mozaikowa 01.

Autobusy linii 161, w kierunku pętli Olecka, pojadą ulicą Mozaikową.

Linia Z42, wyłącznie w kursach do przystanku Ośrodek Szkoleniowy, zostanie skierowana na objazd ulicami Mozaikową, Przewodową i Zasadową.

Linia nocna N22 (w stronę Aleksandrowa) będzie jeździła wyłącznie zachodnią jezdnią ul. Patriotów, bez kursów ulicami Panny Wodnej, Zasadową i Przewodową.

Szczegóły zmian na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego

Początek zmian: 21 lutego 2023 r.

Koniec zmian: 5 marca 2023 r.

Informacja pochodzi ze strony Infoulice.

ilustracja objazdu wokół ulicy Panny Wodnej