null

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących o tłumaczu migowym on-line

Drukuj otwiera się w nowej karcie
białe dłonie na czarnym tle

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  • Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Urzędu, gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

  • Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu - w ten sposób można pozyskać informacje, złożyć wniosek ustalić tryb działania. Opcja dotyczy kontaktu z Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w ikonę uchaznajdującą się na ekranie głównym Warszawa19115.

Usługa dostępna jest między innymi w Biurach Urzędu i Urzędach Dzielnic oraz ośrodkach pomocy społecznej – szczegółowe informacje adresowe znajduje się w załączonych wykazach.

Załączniki: