Inauguracja "Romantycznej Plaży" w Wawrze

Spływ z udziałem 150 kajakarzy na 150 lat Gminy Wawer zainaugurował 25 czerwca "Romantyczną Plażę" w Wawrze. Nowa atrakcja w dzielnicy znajduje się na wawerskim brzegu Wisły w okolicy ul. Romantycznej i Rychnowskiej.

Uczestnicy okolicznościowego spływu pokonali prawie 30 km trasę z Góry Kalwarii do Wawra. Na wawerskim brzegu czekał na nich grill, boisko do siatkówki, park linowy i wiele innych atrakcji przygotowanych przez wawerską Bibliotekę Publiczną i Urząd Dzielnicy Wawer.

Po przybiciu do brzegu, niemal równo o 15.00, wspólnie obejrzeliśmy mecz polskich piłkarzy i cieszyliśmy się z awansu do ćwierćfinału Euro:)

- Przed nami kolejne atrakcje na "Romantycznej Plaży" - zapowiada zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. Jeszcze w tym roku pojawią się tam plac zabaw dla dzieci, ścieżka rowerowa i parking. Wszystko w ramach programu uatrakcyjnienia wawerskiego brzegu Wisły, realizowanego przez władze dzielnicy Wawer i warszawskiego pełnomocnika ds. zagospodarowania brzegów Wisły.

W okresie wakacyjnym, od początku lipca do końca sierpnia, między wawerskim, a wilanowskim brzegiem Wisły będzie kursował wakacyjny prom pieszo-rowerowy.

Zobacz galerię (30 zdjęć)