null

Inauguracja przeprawy promowej Wawer - Wilanów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Promowa przeprawa pieszo-rowerowa z Wawra do Wilanowa z Plaży Romantycznej w Wawrze przy ul Rychnowskiej wystartowała. Od sobotniego przedpołudnia 2 lipca do godz. 18 prom, cieszący się dużym zainteresowanie, plażowiczów i rowerzystów, kursował między wawerskim i wilanowskim brzegiem.  

Wraz z plażowiczami w pierwszą podróż wyruszył zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. Na wilanowskim brzegu został przywitany przez Iwonę Maciąg, wicedyrektor Wilanowskiego Centrum Kultury.

Kolejne rejsy z "Romantycznej Plaży" będa realizowana w każdy weekend (sobota-niedziela) w godz. 11 - 18 do końca sierpnia z wawerskiego i wilanowskiego brzegu w okolicach Zawad i plaży Wilanów. Przeprawa jest bezpłatna, powstała z inicjatywy władz dzielnicy Wawer, realizowana jest przez warszawskiego Pełnomocnika ds. Zagosopodarowania Brzegów Wisły.

Urokliwy zakątek brzegu wawerskiej Wisły w okolichach ul Romantycznej i Rychnowskiej  został w tym roku zrewitalizowany przez dzielnicę wspólnie z Zarządem Mienia m.st. Warszawy. Teren został uporządkowany, nawieziono świeży piach, ustawiono ruszt, przygotowano pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Niedługo pojawią się kolejne atrakcje. 

 

Zobacz galerię (62 zdjęć)