Dzielnica Wawer otrzymała finansowanie na budowę nowego budynku wielofunkcyjnego w Marysinie Wawerskim

Jest finansowanie na powstanie nowego Ośrodka Pomocy Społecznej i Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Wawrze. W części budynku będzie miejsce kulturalne, jakiego chcieli mieszkańcy Marysina Wawerskiego.

Dotychczasowa siedziba wawerskiego OPS i Poradni Rodzinnej nie tylko wymaga remontu, ale przede wszystkim nie jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. Po wielu latach starań dzięki zaangażowaniu radnych m.st. Warszawy oraz radnych dzielnicy Wawer udało się pozyskać środki na budowę nowego budynku wielofunkcyjnego na ternie osiedla Marysin Wawerski. Na terenie Marysina powstanie obiekt, który stanie się nową siedzibą OPS i Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Nowoczesny budynek pomieści w sobie również miejsce kultury, o które zabiegali mieszkańcy tej części dzielnicy Wawer.

To bez wątpienia duża i bardzo potrzebna inwestycja w tej części dzielnicy. Dotychczas staraliśmy się stworzyć nowoczesne miejsce kultury wykorzystując przestrzenie w zasobach miasta stołecznego Warszawy, bo takie jako dzielnica możemy remontować i unowocześnić kulturę w Marysinie. Całkowicie nowe miejsce kulturalne w Marysinie Wawerskim spełni oczekiwania mieszkańców i pozwoli na rozwój życia kulturalnego w Wawrze – mówi Leszek Baraniewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer.

Budynek ma powstać do 2023 roku. Docelowo na jego  budowę ma zostać przeznaczone około 20 mln złotych. Na razie dzielnica otrzymała prawie 1,5 mln zł na prace przygotowawcze, które przewidziane są na lata 2021-2022.

Od lat wiedzieliśmy, że takie miejsce jak Ośrodek Pomocy Społecznej powinno być wyremontowane i przede wszystkim dostępne architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami. Wawerski OPS realizuje wiele istotnych dla lokalnej społeczności zadań, więc nowy budynek będzie pożytkiem nie tylko dla mieszkańców, ale także dla pracowników – podkreśla Łukasz Jeziorski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer.

W budynku docelowo ma się mieścić Ośrodek Pomocy Społecznej, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz Wawerskie Centrum Kultury filia Marysin Wawerski.

Marysin Wawerski jest osiedlem z największą liczbą mieszkańców w Wawrze, więc taka inwestycja otworzy nowe możliwości przed wieloma mieszkańcami naszej dzielnicy – dodaje Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy.

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Słowińska