Grupa MoCarta na Wawer Music Festival

7 czerwca  w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu BOSS, odbył się ostatni przed wakacjami koncert Edycji Gwiazd Wawer Music Festival -  „Grupa MoCarta gra Mozarta”.

Gościem specjalnym gali był burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski, który przybliżył zgromadzonej publiczności zmiany dokonujące się w Wawrze i wyzwania stojące przed dzielnicą.

Następnie na scenę wbiegli artyści z Grupy MoCarta, ze skrzypcami i wiolonczelą, ubrani w eleganckie smokingi, tylko zagadkowe miny świadczyły, że za chwilę będzie się działo. Opanowali scenę, brawurowo wykonanymi utworami, rozpoczynając koncert fragmentami znanych utworów Wsiąść do pociągu, Moja droga ja cię kocham. Kwartet smyczkowy powstał w 1995 roku. W skład grupy wchodzą absolwenci Akademii Muzycznych z Warszawy i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk, Bolesław Błaszczyk. Podstawą ich repertuaru są dowcipy muzyczne i sytuacyjne, zazwyczaj oparte na skojarzeniach muzycznych.

W części koncertu zatytułowanej „Ale czad” w sposób dowcipny z muzyką i slajdami dzielili się z publicznością wrażeniami po zagranicznych trasach koncertowych np. w Chinach, Czechach, USA.  Zabrali publiczność w muzyczną podróż po znanych polskich przebojach i światowych hitach z częstymi przystankami na dowcipy, nagradzanymi przez publiczność salwami śmiechu i gromkimi oklaskami. Zespół wykorzystuje do grania zwykłe przedmioty (np. nadmuchany balonik), gra na pięciolinii z tabletu lub na dwu instrumentach jednocześnie, wykorzystują także grę w niecodziennej pozycji akrobatycznej. Ma do perfekcji wyćwiczone gesty, a role podzielone zgodnie z warunkami fizycznymi i rodzajem mimiki. Apogeum rozbawienia publiczność osiągnęła przy skeczu Kwartet Streich Kabaret.