null

Gra terenowa na orientację w Międzylesiu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 14-15 listopada odbyło sie Zakończenie Sezonu w Rowerowej Jeździe 2015. Odbyła się także uroczysta inauguracja tras Zielonego Punktu Kontrolnego - gry terenowej na orientację w Miedzylesiu, która powstała ze środków budżetu partycypacyjnego.

Zamontowane zostały specjalne słupki (punkty kontrolne) wyposażone w numer i perforator, który służy do potwierdzenia obecności. Trasę można pokonywać pieszo, biegiem, na rowerze lub zimą na nartach.

14 listopada  centrum zawodów rowerowych mieściło się w Szkole Podstawowej nr 124 na ul. Bartoszyckiej w Falenicy. Został rozegrany minimaraton,  gdzie można było wystartować indywidualnie lub w drużynie. Dystanse do pokonania wynosiły od 12 km do około 80 km.

Natomiast 15 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie tras Zielonego Punktu Kontrolnego w Międzylesiu przy Szkole Podstawowej nr 138 na ul. Pożaryskiego 2. Uczestnicy otrzymali  mapy ze wszystkimi punktami kontrolnymi (było ich 20) a ich zadaniem było odnalezienie w terenie oraz potwierdzenie na karcie jak największej liczby punktów kontrolnych w ciągu 90 minut.

Na koniec nastąpiło uroczyste podsumowanie sezonu 2015, losowanie nagrody głównej – roweru firmy Wheeler Polska, medale, dyplomy i nagrody oraz losowanie nagród wśród uczestników sobotnio-niedzielnych zmagań ufundowanych przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.  Więcej informacji na stronie www.orienteering.waw.pl.

 

   

Załączniki: