null

Godzina dla Ziemi - Wawer gasi światło

Drukuj otwiera się w nowej karcie
żarówka zapalona na zielonym tle z napisem Wawer gasi światło

Nasza dzielnica włącza się do ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi" (Earth Hour) przeprowadzanej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF (World Wide Fund for Nature). W tym dniu firmy, osoby prywatne, miasta, urzędy, na jedną godzinę wyłączają światła i iluminacje.

Inicjatywa ma na celu skłonić ludzi do refleksji na temat środowiska, które nas otacza i wpływu każdego z nas na jego ochronę.

Tegoroczna edycja poświęcona jest walce z zanikiem bioróżnorodności biologicznej, czyli wymieraniu gatunków

Już w tą sobotę w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety.

Pamiętajcie! Każdy z nas, każdego dnia, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.  

Informujemy mieszkańców, że w sobotę, 26 marca, w godzinach 20:30 - 21:30 Wawer wyłączy oświetlenie w wielu budynkach. Zachęcamy i Was, mieszkańców i mieszkanki Wawra, do wzięcia udziału w tej akcji. Czy jesteście w stanie przez 1 godzinę nie używać energii elektrycznej?

Lista obiektów w dzielnicy, które biorą udział w akcji:

 • Urząd Dzielnicy Wawer – wyłączy neon na budynku urzędu, oświetlenie, neon na wiacie rowerowej, oświetlenie w budynku. 
 • OSiR Wawer, ze względów bezpieczeństwa, nie wyłączy oświetlenia na basenie i parkingu, ale włączy się w akcję częściowo, wyłączy oświetlenia, a urządzenia: drukarki, komputery itp. znajdujące się w biurach Ośrodka zostaną odłączone od prądu
 • Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer - budynek, w którym mieści się administracja biblioteki przy ul. Trawiastej 10 w Warszawie wyłączy oświetlenie
 • ZGN potwierdza przystąpienie do ww. akcji na terenach obiektów rekreacyjnych na których zarządza energią elektryczną, place zabaw:
 1. Botaniczna 46
 2. Izbicka 3
 3. Frenkla
 4. Pożaryskiego
 5. Mirtowa
 6. Strzygłowska
 7. Łasaka
 • oświetlenie na Targowisku Falenica
 • Murowanka – siedziba fundacji na rzecz Wielkich Historii wyłączy światła
 • Wawerskie Centrum Kultury i filie wyłącza oświetlenie:
 1. WCK Aleksandrów
 2. WCK Anin
 3. WCK Marysin
 4. WCK Międzylesie 
 5. WCK Radość
 6. WCK Falenica
 7. WCK Zastów
plakat WFF z niedźwiedziami i wzorami podpisów