null

Ekodziałania na pikniku Ekopower - zobacz nasz film!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przypomnij sobie, jak bawiliśmy się w ostatni weekend lata na wawerskim pikniku ekologicznym. Zobacz, jak wyglądała akcja "Sprzątanie Wawra", co przygotowaliśmy dla was pod namiotami i co można było stworzyć na warsztatach. Wytęż wzrok, może wypatrzysz siebie w tłumie!

Dziękujemy za udział w akcji “Sprzątanie Wawra”, dzięki Wam dzielnica jest czystsza. Przekazaliśmy wam mnóstwo roślin i cieszymy się, że wasze ogrody i balkony się zazielenią. 

Na pikniku nie zabrakło atrakcji i nie zabrakło Was, mieszkańców! Wszystkie stoiska cieszyły się powodzeniem. Mogliśmy posłuchać ciekawostek o pszczelarstwie, dowiedzieć się, jak wyglądają tropy zwierząt leśnych, jak działa elektrownia woda i stacja ładowania pojazdów. Wśród warsztatów najpopularniejsze były te z budowaniem domków dla owadów, sadzeniem kwiatów, kulami nasiennymi, robieniem ekoczyścideł do toalety i warsztaty plastyczne. 

Dzieci wsiadały do pojazdów MPO wozów strażackich, oglądały drona Straży Miejskiej, wspinały się na ruchomą ściankę wspinaczkową i goniły OSiRowego miśka. 

Po pikniku przyszedł czas na koncert Werwy Wawra i Zakopower oraz silent disco. 

Dziękujemy za udział w wydarzeniu i do zobaczenia na kolejnych wawerskich atrakcjach!