null

Falenickie Koncerty Letnie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Falenickie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na koncert zespołu FLUENT ENSEMBLE w składzie: Wojciech Psiuk - saksofony, Przemysław Wojciechowski - akordeon.   Duet wykonuje bardzo zróżnicowany program. Stanowią go zarówno kompozycje słynnego argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli, jak również słynne transkrypcje, które muzycy sami aranżują dopasowując do możliwości i specyfikacji instrumentów. Ważne miejsce w ich działalności stanowi także współpraca z kompozytorami młodego pokolenia. Podczas koncertu usłyszymy m.in. utwory: Maurice Ravela, Paula Mauricea, Astora Piazzoli, Gabriella Faurea, Dariusa Milhauda. Koncert odbędzie się w niedzielę  26 lipca o 19.00 na scenie letniiej przy kościele NSPJ w Falenicy przy ul. Bartoszyckiej.

Koncertowi towarzyszyć będzie WYSTAWA: "Wypiski z niepamięci" - Hanna Kossowska - akwarele i collage
Hanna Kossowska studiowała Historię Sztuki i Etnografię w Poznaniu. Uczęszczała także na Wydział Malarstwa i Grafiki. Przez pięć lat była aktorką w Państwowym Teatrze Żydowskim w War­szawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką i projektowa­niem scenografii oraz biżuterii. Obecnie prowadzi warsztaty z Kaszrutu, Halachy, Jidyszkajtu, Sztuki i Kultury Żydowskiej w szkołach i ośrodkach kulturalnych w całej Polsce. Jej prace z lat 2005-2008 „Wypiski z pamięci  i nie­pamięci” to collage w których stosuje naprzemiennie technikę akwareli, tuszu, akrylu a jako elementów wypu­kłych używa szkła, części organicznych, roślin i skóry oraz elementów zniszczonych, starych egzem­plarzy Tory, Talmudu, Miszny i sidurów.
Od autorki: "We wnętrzach żydowskich domów często spotykamy litery hebrajskie w formie obrazów. Są one nie tylko  dekoracją ścian ale zawierają wiele  symboli i mistycyzmu. Jest w nich także ukryta przestroga by ważyć wypowiadane słowa, by nie szafować nimi bezmyślnie."

*** Kierownictwo i prowadzenie koncertu: Agnieszka Kurowska-Janecka
Projekt realizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne ze środków Dzielnicy Wawer m.st.Warszawy
WSTĘP WOLNY
*** https://www.falenica-kultura.waw.pl

https://www.facebook.com/FTK.Falenica

 

Załączniki: