null

Ekologiczna zbiórka choinek

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Informujemy,  że od 7 stycznia 2019 roku rozpocznie się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek realizowana w ramach akcji „Ciepło z natury”.  Zbiórka choinek będzie realizowana przez firmy odbierające odpady komunalne w dzielnicach.

Należy pamiętać, aby uprzednio oczyścić choinkę z dekoracji, stojaka lub doniczki przed umieszczeniem jej w odpowiednim pojemniku na odpady wielkogabarytowe lub w wyznaczonym miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych przy altanie śmietnikowej.
 
Dzięki recyklingowi poświątecznych choinek zmniejszy się produkcja CO2 na terenie Warszawy. Choinki zostaną przemienione w zielone paliwo. Ocenia się, że ten sposób postepowania pozwala 5-krotnie zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery.  
 
Tegoroczną akcję rozpoczynamy z zamiarem pobicia dotychczasowego rekordu ponad 1 200 ton zebranych choinek. Taka ilość pozwala na ogrzanie przez cały rok około 700 mieszkań o powierzchni 60 m2. Organizatorami akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz Segromet Sp. z o.o.
W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem https://warszawa19115.pl/