null

Eko Piknik na Agrykoli

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W niedzielę, 10 września, od 12.00 do 19.00 na Agrykoli odbędzie się piknik plenerowy, podczas którego na mieszkańców Warszawy czeka wiele atrakcji.

W strefie warsztatów recyklingowych będzie można stworzyć, m.in.: ekologiczną biżuterię. W specjalnej maszynie będzie można nadać drugie życie plastikowej butelce!

Zapraszamy do udziału całe rodziny, które zagrają w gry planszowe własnego wykonania. Wspólnymi siłami stworzymy plan miasta w całości wykonany z produktów pochodzących z odzysku! Jako ukoronowanie warsztatów powstanie 2 metrowa rzeźba drzewa, którą zbudujemy z surowców wtórnych. Dla szukających odpoczynku przygotowana będzie strefa relaksacyjna z leżakami, gdzie będzie wiele atrakcji dla maluchów (m.in. malowanie buziek czy puszczanie wielkich baniek mydlanych).

Dla tych, którzy lubią sport, zapraszamy do wypróbowania swoich sił w sportowej olimpiadzie. Na specjalnych prądotwórczych rowerach siłą nóg wyciśniemy sok pomarańczowy! Straż Miejska zaprezentuje na swoim stoisku, m.in.: nowoczesny sprzęt pomiarowy, dzięki któremu sprawdza, czy na danym obszarze nie dochodzi do spalania odpadów. Podczas wydarzenia będzie można kupić żywność ekologiczną na  Eko Targu oraz uczestniczyć w warsztatach „Wiem, co jem”. Na miłośników zwierząt czeka wiele niespodzianek przygotowanych m.in. przez  Schronisko na Paluchu.

Zapewniamy atrakcje na scenie m.in.: pokaz mody autorstwa p. Katarzyny Koperkiewicz, która swoje kolekcje szyje z tworzyw wykonanych w 100% z recyklingu oraz koncert Recykling Band, który zagra na własnoręcznie wykonanych instrumentach także z odpadów (finaliści programu Mam Talent). Na zakończenie Pikniku zagra Zjednoczenie Soundsystem z Pablopavo.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!