Dzielnicowy Punkt Informacyjny w Wawerskim Centrum Kultury

W Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a (na parterze) znajduje się Punkt Informacyjny dla obywateli z Ukrainy. Na miejscu pomocy udzielają tłumaczki języka ukraińskiego. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Kontakt/Контакт: 22 325 60 20

Ми відкрили районний інформаційний пункт у Ваверському центрі культуру на вулиці Жеганській 1А. На місці працює також перекладач української мови. Пункт працюю від понеділка до п'ятниця, в годинах 8:00-16:00.

Na miejscu obecne tłumaczki języka ukraińskiego, które udzielają informacji m.in w zakresie:

Uwaga! Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim 22 444 02 55 w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w wyniku konfliktu zbrojnego.

Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Pytania można też przesyłać mailem na adres: UA@zus.pl.

Więcej informacji na stronie 19115