Debata "Od betonozy do ekomiasta. Polityka klimatyczna w skali metropolitalnej"

Zapraszamy na debatę online - Od betonozy do ekomiasta. Polityka klimatyczna w skali metropolitalnej, która odbędzie się 18 października o godz. 18:00.

Polskie miasta mają problem z retencją wody – magazynują jej zaledwie około 6,5 %, a według ekspertów, mogłyby aż 45 %. Miejska urbanistyka jest nieprzystosowana do nawałnic, upałów i susz, co wynika m.in. ze zbyt dużej powierzchni wybetonowania terenów przyulicznych.

Jak tworzyć miejskie strategie, aby zakładały rozwój miasta w kierunku inwestycji wykorzystujących potencjał natury i jej wpływ na dobrostan człowieka?

Jak duże metropolie i małe miasteczka mają poradzić sobie z kryzysem klimatycznym?

Jak zminimalizować negatywny wpływ tych zmian na mieszkańca miasta, który coraz dotkliwiej odczuwa skutki wysokich temperatur czy zalanych ulic i domów?

Czy przeprowadzane modernizacje ożywiają ekologicznie publiczne przestrzenie i jak zatrzymać wodę w mieście?

A przede wszystkim jak zmieniać kulturę miasta, ale i jak motywować mieszkańca, obywatela, inwestora, aby chciał zmian w kierunku ekomiasta?

O możliwych rozwiązaniach, modelach i wariantach, jakie rozważa Warszawa, porozmawiamy podczas debaty „Od betonozy do ekomiasta. Polityka klimatyczna w skali metropolitalnej” – 18 października godz. 18:00.

W debacie online udział wezmą: Justyna Glusman (dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni, Urząd m.st. Warszawa), Anna Czaban (Kultura dla klimatu), Norbert Szczepański (burmistrz dzielnicy Wawer), Marek Szczepański (BOŚ Bank). Debatę poprowadzi Jakub Kucharczuk (Klub Jagielloński).

Debata będzie tłumaczona na język migowy.

Transmisja debaty

Organizatorami debaty są: Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Konrad Adenauer Stiftung. Partnerem wydarzenia jest BOŚ Bank.