null

Debata ekologiczna - zapraszamy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zielony napis na beżowym tle

Przed rozpoczęciem pikniku ekologicznego Ekopower Wawer zapraszamy na debatę z ekspertami z dziedziny ekologii, którzy rozmawiać będą o klimacie i mieście.

Debata ekspercka o zmianach klimatycznych odbędzie się 17 września 2022 roku w Sali Widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w godzinach 13:00-15:00.

Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Kassenberg z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Zapraszamy do uczestnictwa. Będziemy rozmawiać o: 

  • nadmiernej konsumpcji;
  • soft city, miastach przyjaznych do życia, co można zmieniać w miastach, by podnieść jakość naszego życia, i - przy okazji - zatroszczyć się o klimat;
  • czy możliwa jest gospodarka i dobrobyt bez spalania paliw kopalnych.

W debacie udział wezmą:

 

 

 

Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
 

 

 

Szymon Bujalski – prowadzi profil „Dziennikarz dla klimatu”, który obserwuje 25 000 osób na Facebook’u i ponad 50 000 osób na Instagramie. Współpracuje z kilkoma portalami, m.in. „Nauką o Klimacie", „Interią” i „Ziemią na Rozdrożu”. Wcześniej przez kilkanaście lat związany z łódzkim oddziałem „Wyborczej". Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Zaangażowany w tematykę zmiany klimatu, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju miast i praw zwierząt.   
 

 

 

Areta Szpura - członek rady programowej Fundacja Client Earth Prawnicy dla Ziemi, aktywistka ekologiczna, propagatorka ruchu less waste, autorka książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”. Będzie ekspertem w tematyce konsumpcyjnego podejścia do życia, potrzeby zmiany nawyków.

 

Po debacie zapraszamy na piknik ekologiczny. Wśród atrakcji: jarmark ekologiczny, warsztaty edukacyjne, zielarskie, DIY i kulinarne, stoiska edukacyjne, animacje dla dzieci. Po pikniku koncert zespołu Zakopower i Werwa Wawra oraz silent disco z najlepszymi DJ-ami – Sam Karol, Karla Brumi i Kuba Kozak.