null

„Dbamy o Mamy” w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Dbamy o Mamy” to program stworzony z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Wawer. Jego głównym założeniem jest wzrost bezpieczeństwa kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej faktu, że kobiety w ciąży mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej, z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach czy załatwiania spraw w urzędach.

Ustępowanie kobietom w ciąży wynika nie tylko z kultury osobistej, ale także ze względów medycznych, takich jak zwiększona ilość pompowanej przez serce krwi, czy zmieniona praca układu odpornościowego. Program ma trafić również do kobiet w ciąży, które często nie mają śmiałości, by korzystać z przysługujących im praw i przywilejów. 


Segregator medyczny i przypinki 

Kobiety w ciąży z dzielnicy Wawer mogą bezpłatnie odebrać segregator medyczny stworzony przez Nicole Sochacki-Wójcicką znaną jako Mamaginekolog, lekarkę, edukatorkę i Warszawiankę Roku 2019 z wawerskiego Anina.

Materiały można odebrać w urzędzie w informacji sali głównej obsługi mieszkańców (Żegańska 1). Aby otrzymać segregator należy okazać swój dowód osobisty oraz potwierdzenie rozliczenia podatku na terenie m.st. Warszawy.

Przypinki #jestemwciąży są dostępne w Wawerskim Ośrodku Wsparcia (ul. Żegańska 2C). Zapraszamy chętne przyszłe mamy do odbioru.
 

 

Przydatne linki:
MamaGinekolog.pl(otwiera się w nowej karcie)
MamaPrawniczka.pl