null

Zagraj z Nami w Bule

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.06.2022 11:00 - 25.06.2022 16:00
ul. Dzięcieliny 21, 04-745 Warszawa

Zapraszamy do Wspólnej Zabawy !!! To będzie kolejna świetna impreza...

I Edycja Imprezy ,,Zagraj z Nami w Bule" wyszła genialnie, dlatego już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się już 25 czerwca 2022r. (sobota) start godzina 11:00

II Edycja ,,Zagraj z Nami w Bule" - motywem imprezy będzie aktywne, towarzyskie spędzanie czasu wolnego na terenach Dzielnicy Wawer, a dokładniej na zielonym obiekcie SCR (Perfect Soccer Academy).


Impreza związana będzie z grą w bukez podziałem na Zespoły Indywidualne oraz Grupowe (np. Rodzinne). W trakcie imprezy opowiemy krótką historię gry w bule oraz przedstawimy zasady jakie będą obowiązywały podczas zabawy.


Dziś bule to jeden z najliczniej uprawianych sportów i zajęć rekreacyjnych na świecie. W Polskiej Federacji gry w Bule szacuje się, że rekreacyjnie gra kilkanaście tysięcy osób.

W imprezie będzie mógł wystartować każdy, po wcześniejszym zgłoszeniu.
Zadaniem uczestników będzie uproszczona gra turniejowa w bule.


Rozgrywki będą odbywały się na powierzchni trawiastej. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej kulki o nazwie świnka. Partię rozgrywamy w jednym z dwóch możliwych składów:
- single, jeden gracz przeciwko drugiemu, gracze mają po 3 bule
- family, w dwóch zespołach rodzinnych, każda drużyna ma po 4 bule.


Każda partia składa się z kilku rozgrywek. Rozgrywka – to okres od wyrzucenia świnki do wyrzucenia przez graczy ostatniej kuli. W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę bliżej świnki lub wybić punktujące (stojące najbliżej świnki) bule przeciwnika. Zawodnicy rzucają bule po jednej na zmianę. Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze sprawdzają czyja bula znajduje się najbliżej świnki, zwycięzca zdobywa 1 pkt. i rozpoczyna jako drugi kolejną rozgrywkę. Partię wygrywa osoba bądź zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 punktów. Gramy systemem turniejowym ,,Każdy z Każdym".


Szczegółowy regulamin oraz zasady gry będą dostępne dla wszystkich uczestników po weryfikacji
zgłoszenia.


Po imprezie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe upominki, a zwycięzcy turnieju Puchar.
Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zabawy czuwać będą instruktorzy sportu.


Zapisy e-mail: http://fundacja.scr@gmail.com


Udział jest bezpłatny
*Ważne: Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.