null

Budżet partycypacyjny - głosowanie na projekty/karty do głosowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Od 16 do 26 czerwca będziecie mogli Państwo wybrać projekty do budżety partycypacyjnego 2016 w Wawrze.
Jak zagłosować na wybrane projekty – w kilku prostych krokach:
KROK 1– Zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie czujesz się najbardziej związany. Można głosować tylko w jednej dzielnicy, więc ten wybór jest ważny.
KROK 2– Niektóre dzielnice podzielone są na obszary - wybierz tylko jeden obszar dzielnicy. Spośród dzielnic podzielonych na obszary, niektóre mają dodatkowo poziom ogólnodzielnicowy - możesz zagłosować na obu poziomach i na projekty w obszarach i na projekty ogólnodzielnicowe.  Jeśli nie jesteś pewien, jak wygląda ten podział w Twojej dzielnicy, sprawdź TUTAJ.
Te informacje będzie można również znaleźć w urzędach dzielnic w trakcie głosowania.
Jeśli będziesz głosować przez internet, system sam poprowadzi Cię przez głosowanie  - wystarczy tylko wybrać dzielnicę.
KROK 3– Sprawdź, jakie projekty zostały poddane pod głosowanie w wybranym przez Ciebie obszarze. Wybierz te, które są Twoim zdaniem najbardziej potrzebne.
Te informacje będzie można również znaleźć w urzędach dzielnic w trakcie głosowania. Jeśli będziesz głosować przez internet, system sam poprowadzi Cię przez głosowanie - wystarczy tylko wybrać dzielnicę.
Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, pamiętaj jednak że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez Ciebie projektów nie może być większy niż kwota dostępna w wybranym przez Ciebie obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym (w przeciwnym wypadku Twój głos zostanie policzony jako nieważny). Możesz więc zagłosować na wiele tanich projektów lub tylko kilka droższych. Kwoty te znajdziesz TUTAJ, będą też podane na każdej karcie do głosowania (papierowej oraz internetowej).
KROK 4– ZAGŁOSUJ od 16 czerwca do 26 czerwca 2015 r. – możesz to zrobić na kilka sposobów:
Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl
Zagłosować można również papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania. Papierową kartę do głosowanie będzie można pobrać w urzędach dzielnic od pierwszego dnia głosowania, czyli od 16 czerwca.
Możesz również przekazać swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca 2015 r. (kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca 2015 r. lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).
UWAGA!
Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz!
Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. zagłosujesz przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne.
Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych przez Ciebie projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, Twój głos również nie będzie ważny. Dotyczy to tylko głosowania papierowego - przy głosowaniu przez Internet system sam policzy koszt wybranych przez Ciebie projektów.
Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).
W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek.
Jeśli głosujesz przez Internet, koniecznie potwierdź swój głos klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na Twój adres e-mail - inaczej Twój głos nie będzie ważny.
Do dnia 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku!

Karty do głosowania i wykaz projektów w poszczególnych osiedlach:

Załączniki: