null

Budżet Obywatelski 2021 - głosowanie na projekty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Głosowanie na projekty tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego potrwa od 1 do 15 września 2020 r. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym - wystarczy mieszkać w stolicy. Nie trzeba być pełnoletnim. Zachęcamy do zapoznania się z projektami poddanymi pod głosowanie - ogólnomiejskimi i dzielnicowymi w Dzielnicy Wawer


Głosować można przez Internet lub wypełniając papierową kartę do głosowania. Aby zagłosować w formie papierowej należy przyjść do urzędu dzielnicy. Karty do głosowania będą czekać na Państwa na miejscu. Nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby. Osoby mające problemy z poruszaniem się, mogą przekazać swoją kartę do głosowania przedstawicielowi urzędu. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić taką potrzebę koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego w Wawrze. Można to zrobić od 24 sierpnia do 9 września 2020 r. Wyznaczona osoba z urzędu odbierze kartę do głosowania.

Można głosować na projekty w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy Warszawy - nie musi to być dzielnica zamieszkania. Proszę pamiętać, że zagłosować można tylko raz, wybierając maksymalnie 15 projektów na poziomie dzielnicowym i 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Wyniki głosowania zostaną opublikowane 30 września 2020 r., a wybrane przez mieszkańców pomysły zostaną zrealizowane przez urząd.


Instrukcja głosowania:

1. Wejdź na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl

2. Naciśnij czerwony przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE.

3. Wpisz swój adres mailowy i naciśnij czerwony przycisk WYŚLIJ LINK DO GŁOSOWANIA.

4. Pojawi się komunikat, który oznacza, że na Twoją skrzynkę mailową został wysłany link umożliwiający rozpoczęcie głosowania. Przejdź do swojej skrzynki mailowej i naciśnij w załączony w mailu link.

5. Pojawi się krótka instrukcja przebiegu głosowania, aby je rozpocząć naciśnij niebieski przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE.

6. Głosowanie rozpoczyna się od projektów dzielnicowych, aby je rozpocząć naciśnij przycisk WYBIERZ PROJEKTY.

7. W kolejnym kroku wybierz dzielnicę w której chcesz oddać głosy i zatwierdź swój wybór przyciskiem WYBIERZ.

8. Wskaż pomysły, na które chcesz oddać swój głos wciskając przycisk WYBIERZ przy każdym z nich, przycisk zaznaczy się na niebiesko.

Możesz zagłosować na maksymalnie 15 pomysłów z puli pomysłów dzielnicowych. Po przekroczeniu tej liczby system nie pozwoli wybrać więcej projektów.

Projekty możesz przeglądać według listy lub według ich rozmieszczenia na mapie wybierając przycisk MAPA.

9. Jeżeli chcesz zmienić zdanie i oddać głos na inny projekt wystarczy, że naciśniesz przycisk przy zaznaczonym wcześniej projekcie jeszcze raz, spowoduje to powrót do przycisku WYBIERZ.

10. Liczba wybranych pomysłów pojawi się po prawej stronie. Po naciśnięciu pola WYBRANO X Z 15 PROJEKTÓW wyświetli się ich lista.

11.  Po wybraniu projektów dzielnicowych wystarczy nacisnąć przycisk DALEJ aby rozpocząć głosowanie na projekty ogólnomiejskie. Możesz zagłosować na maksymalnie 10 pomysłów.

12.  Jeżeli wybrałeś już wszystkie interesujące Cię projekty i chcesz zakończyć głosowanie naciśnij przycisk DALEJ.

13.  W kolejnym kroku uzupełnij swoje dane, zapoznaj się z klauzulą informacyjną i naciśnij przycisk DALEJ.

14.  System wygeneruje listę wybranych przez Ciebie pomysłów oraz Twoje dane tak, aby można je było jeszcze raz sprawdzić.

Jeżeli chcesz coś poprawić wybierz przycisk COFNIJ, jeżeli wszystko się zgadza wybierz przycisk ZAGŁOSUJ na dole strony.

15.  Na podany wcześniej adres e-mail wysłane zostanie potwierdzenie oddania głosu.

Załączniki: