null

Budżet Obywatelski 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 2243 pomysły. Właśnie zakończyła się ocena tych propozycji. Do głosowania zostało dopuszczonych 1503 projektów – 1397 propozycji dzielnicowych, w tym 100 wawerskich oraz 106 ogólnomiejskich.

Sprawdźcie poniższe listy, żeby dowiedzieć się, pod jakimi numerami będziecie mogli znaleźć poszczególne projekty na kartach do głosowania:

 

Instrukcja głosowania:

1. Wejdź na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl

2. Naciśnij czerwony przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE.

3. Wpisz swój adres mailowy i naciśnij czerwony przycisk WYŚLIJ LINK DO GŁOSOWANIA.

4. Pojawi się komunikat, który oznacza, że na Twoją skrzynkę mailową został wysłany link umożliwiający rozpoczęcie głosowania. Przejdź do swojej skrzynki mailowej i naciśnij w załączony w mailu link.

5. Pojawi się krótka instrukcja przebiegu głosowania, aby je rozpocząć naciśnij niebieski przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE.

6. Głosowanie rozpoczyna się od projektów dzielnicowych, aby je rozpocząć naciśnij przycisk WYBIERZ PROJEKTY.

7. W kolejnym kroku wybierz dzielnicę w której chcesz oddać głosy i zatwierdź swój wybór przyciskiem WYBIERZ.

8. Wskaż pomysły, na które chcesz oddać swój głos wciskając przycisk WYBIERZ przy każdym z nich, przycisk zaznaczy się na niebiesko. Możesz zagłosować na maksymalnie 15 pomysłów z puli pomysłów dzielnicowych. Po przekroczeniu tej liczby system nie pozwoli wybrać więcej projektów.
Projekty możesz przeglądać według listy lub według ich rozmieszczenia na mapie wybierając przycisk MAPA.

9. Jeżeli chcesz zmienić zdanie i oddać głos na inny projekt wystarczy, że naciśniesz przycisk przy zaznaczonym wcześniej projekcie jeszcze raz, spowoduje to powrót do przycisku WYBIERZ.

10. Liczba wybranych pomysłów pojawi się po prawej stronie. Po naciśnięciu pola WYBRANO X Z 15 PROJEKTÓW wyświetli się ich lista.

11.  Po wybraniu projektów dzielnicowych wystarczy nacisnąć przycisk DALEJ aby rozpocząć głosowanie na projekty ogólnomiejskie. Możesz zagłosować na maksymalnie 10 pomysłów.

12.  Jeżeli wybrałeś już wszystkie interesujące Cię projekty i chcesz zakończyć głosowanie naciśnij przycisk DALEJ.

13.  W kolejnym kroku uzupełnij swoje dane, zapoznaj się z klauzulą informacyjną i naciśnij przycisk DALEJ.

14.  System wygeneruje listę wybranych przez Ciebie pomysłów oraz Twoje dane tak, aby można je było jeszcze raz sprawdzić.

Jeżeli chcesz coś poprawić wybierz przycisk COFNIJ, jeżeli wszystko się zgadza wybierz przycisk ZAGŁOSUJ na dole strony.

15.  Na podany wcześniej adres e-mail wysłane zostanie potwierdzenie oddania głosu.

Formularze do głosowania

Zobacz galerię (5 zdjęć)

Załączniki: