Bezpłatne czipowanie psów i kotów do 15 grudnia

Jeszcze tylko przez trzy tygodnie - do 15 grudnia potrwa w Warszawie akcja bezpłatnego czipowanie psów i kotów. Nie wszędzie jednak oznakujemy swojego zwierzaka, ale w Wawrze są jeszcze wolne miejsca w lecznicach.

Na zabieg z kolei możemy liczyć głównie w dzielnicach oddalonych od centrum. Wykonywane są m.in. na Białołęce, w Wilanowie, Rembertowie, Wesołej, Włochach i Wawrze, Ursusie oraz Ursynowie. Natomiast w Śródmieściu przyjmie nas jedynie jedna lecznica, a na Żoliborzu - dwie. Na zabieg możemy spróbować dostać się w gabinetach na Ochocie - tu przyjmują (jeszcze) trzy gabinety. Jednak największe szanse na zaczipowanie podopiecznego mamy na Bielanach (znakowanie odbywa się w siedmiu lecznicach) oraz w Wawrze (aż w dziesięciu).

Liczba zaczipowanych zwierzaków w stolicy zwiększa się z roku na rok. Od kilku lat akcję znakowania zwierząt prowadzi miasto. Według specjalistów jest to jedna z najlepszych metod na to, by schroniska stały puste. Dzięki oznakowaniu (chip jest wielkości ziarenka ryżu) zagubione zwierzęta trafiają szybciej do właściciela, ponieważ dane zwierzaka i jego właściciela trafiają do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu.

Jakie warunki należy spełniać, aby skorzystać z bezpłatnego oznakowania psa lub kota? Przede wszystkim trzeba wypełnić wniosek o wykonanie zabiegu. Weterynarz będzie też od nas wymagał okazania dowodu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia. Ponadto zwierzak powinien mieć ukończone 3 miesiące życia.

Wykaz wawerskich lecznic, w których jeszcze odbywa się czipowanie:

Gabinet Weterynaryjny „Radość s. c.”, ul. Panny Wodnej 47, nr tel. 22 615 79 0

Lecznica Weterynaryjna ANIN, ul. III Poprzeczna 3/1, nr tel. 22 812 64 33

Gabinet Weterynaryjny „Zwierzak”, ul. Czekanowska 3, nr tel. 22 872 11 59

Przychodnia Weterynaryjna „Marysin” s.c., ul. Korkowa 96, nr tel. 22 812 71 11

Przychodnia Weterynaryjna „Marysin” s.c.,ul. Korkowa 96, nr tel. 22 812 71 11

Gabinet Weterynaryjny Magdalena Gil, ul. Karpacka 8G, nr tel. 22 613 26 49

Przychodnia Weterynaryjna Zwoleńska s. c., ul. Zwoleńska 131A lok.1, nr tel. 22 497 69 88

Gabinet Weterynaryjny Uprzejmy Łoś, ul. Jana Kossakowskiego 26/28, nr tel. 535 965 525