„Bezpieczniej na wawerskich drogach” - zapraszamy na festyn rodzinny!

„Bezpieczniej na wawerskich drogach” może być nie tylko poprzez remonty dróg, ale również dzięki edukacji już na wczesnym etapie. Serdecznie zapraszamy 2 października 2021 r. o godzinie 12:00 na Festyn Rodzinny „Bezpieczniej na wawerskich drogach”.

Wydarzenie, któremu towarzyszyć będą konkursy i zabawy edukacyjne odbędzie się w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Trakt Lubelski 89. Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na rowerach, hulajnogach, czy rolkach. Hasłem przewodnim jest „bezpieczeństwo”, więc przypominamy o zabraniu kasków!

Celem stworzenia Miasteczka Ruchu Drogowego było odzwierciedlenie w skali mikro warunków drogowych, z jakimi spotykają się dzieci w życiu codziennym. Chcemy polepszać bezpieczeństwo mieszkańców zarówno poprzez remonty infrastruktury drogowej, jak i przez edukację już na wczesnym etapie korzystania z dróg. – mówi Leszek Baraniewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer.

Coraz więcej dzieci w Wawrze korzysta z ekologicznych sposobów poruszania się po dzielnicy, dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo inwestujemy w edukację dzieci. Uczestnictwo w wydarzeniu pozwoli nie tylko skorzystać z fachowej wiedzy certyfikowanych instruktorów jazdy, ale również przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na wawerskich drogach. Współorganizatorem festynu jest Motoklub Wawer.

Zobacz galerię (5 zdjęć)
Miasteczko Ruchu Drogowego - rondo