null

Rekrutacja do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć ojczyźnie, nie rezygnując z dotychczasowej pracy. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie służby wojskowej z życiem cywilnym. Szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy.

Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników. Organizowane są kursy oficerskie Agrykola i podoficerskie Sonda, a także kursy ratownika pola walki.

Na potrzeby szkolenia żołnierzy OT w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej został wdrożony innowacyjny - trzyletni system szkolenia, który jest skonstruowany w taki sposób alby umożliwić pogodzenie życia osobistego i zawodowego z służbą wojskową. Pierwszym etapem tego szkolenia są tzw. „szesnastki”, czyli 16-dniowe szkolenia podstawowe lub 8-dniowe szkolenia wyrównawcze.

16-dniowe szkolenia odbędą się w terminach: 1-16 lipca 2022 r. i 2-17 września 2022 r.


Kontakt do Mobilnego Zespołu Rekruterów: ppor. Andrzej Wąsowski, tel. 515 257 308, e-mail: andrzej.wasowski@wot.ron.mil.pl

Więcej informacji na stronie internetowej wojsko-polskie.pl/5bot oraz terytorialsi.wp.mil.pl (instrukcja krok po kroku jak zostać terytorialsem)

Plakat