null

Apel wawerskiej Policji do mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Wawer realizując zadania z zakresu prewencji kryminalnej zwracają się z apelem do mieszkańców o niepozostawianie swoich pojazdów po ich opuszczeniu z kluczykami w stacyjce lub z włączonym silnikiem. Szczególnie odnosi się do sytuacji, kiedy wysiadamy z samochodu w celu otwarcia lub zamknięcia bramy wjazdowej na posesję. Odnotowano bowiem pojedyncze zdarzenia, kiedy to sprawca wykorzystując w tym czasie nieuwagę właściciela pojazdu i fakt, że pojazd jest uruchomiony i w żaden sposób niezabezpieczony, dokonywał jego kradzieży.

Szczególną czujność i uwagę należy zachować w sytuacji, kiedy na podjeździe zauważymy ustawioną przeszkodę, najczęściej jest to worek ze śmieciami, która uniemożliwia wjazd na posesję. Taka sytuacja zmusza kierowcę pojazdu do jego opuszczenia celem udrożnienia przejazdu, nawet wtedy gdy dysponujemy automatycznym systemem otwierania bramy. Często w tym czasie silnik pojazdu pozostaje uruchomiony, a jego drzwi otwarte na oścież. Sytuację tą bezwzględnie wykorzystują przestępcy dokonując kradzieży auta.

W związku z powyższym Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Wawer ponawiają apel o rozwagę i właściwe zabezpieczanie swojego mienia i proszą o informację o wszelkich niepokojących Państwa  spostrzeżeniach.

Jednocześnie informuję, że funkcjonariusze pozostają do Państwa dyspozycji w siedzibie komisariatu przy ul. Mrówczej 210 oraz pod numerami telefonów 22 872-90-67 lub 22 603-85-50. Kontakt do swojego dzielnicowego znajdziecie Państwo na stronie internetowej pod adresem: http:// pragapd.policja.waw.pl w zakładce „Komisariaty”.