null

70-lecie przyłączenia Wawra do Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mapping na budynku urzędu z okazji 70-lecia przyłączenia Wawra do Warszawy. Takiego widowiska jeszcze w Wawrze nie było! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców! W weekend 11-12 września Urząd Dzielnicy Wawer serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na drugą edycję obchodów 70-lecia przyłączenia Wawra do Warszawy.

Pierwsza część obchodów już za nami. Były to wydarzenia w rzeczywistości pandemicznej, czyli głównie online. Uruchomiliśmy nową stronę internetową mojwawer.pl, która opowiada o naszej dzielnicy, odpaliliśmy neon na budynku urzędu oraz przygotowaliśmy wystawę zdjęć z wawerskich osiedli, która wciąż jest dostępna przed urzędem dzielnicy – mówi Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer.

Tym razem zapraszamy wszystkich mieszkańców Wawra (i nie tylko!) na wydarzenia plenerowe, które będą skoncentrowane wokół budynku urzędu przy ul. Żegańskiej. Wśród atrakcji zaplanowany jest koncert muzyki filmowej Karimski Club oraz Mateusz Pospieszalski, premiera widowiska audiowizualnego „Mój Wawer”, kino koncertowe z muzyką na żywo w wykonaniu Mateusza Pospieszalskiego: „Paryż śpi” reż. Rene Clair, a także kino plenerowe „Narodziny gwiazdy” i „Ada, to nie wypada”.

Widowisko audiowizualne, czyli tzw. Mapping będzie wyświetlany na budynku urzędu kilka razy w ciągu weekendu. W niezwykle efektowny sposób opowie o historii Wawra i charakterystycznych elementach dzielnicy.

Mapping wyświetlany będzie po zmroku ze względów technicznych, ale bez wątpienia będzie to wspaniała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla tych młodszych wawerczyków. To okazja,
by w atrakcyjnej formie pokazać jaki jest „Mój Wawer” - dodaje burmistrz.

Wydarzenia rozpoczną się 11 września (sobota) o godzinie 19:00 i potrwają do niedzielnego wieczora. Bezpłatne zaproszenia na koncert są dostępne w Wawerskim Centrum Kultury, pokój nr 8. Na pozostałe atrakcje wstęp wolny!

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Słowińska
aslowinska@um.warszawa.pl
tel. 22 443 70 22

Plakat zapowiadający cykl wydarzeń z okazji 70 rocznicy włączenia Wawra do Warszawy