null

"Zielone Świątki na Urzeczu" - piknik rodzinny nad Wisłą 2017

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Było wesoło i kolorowo, na "Zielonych Świątkach na Urzeczu", które odbyły się 4 czerwca nad wawerska Wisłą.

Mimo burzy z piorunami, która nie pozwoliła na występ plenerowy formacji Żywiołak i Zawołany Skład Weselny, które był gwiazdami imprezy, zespoły nie zawiodły. Występ został przeniesiony do pobliskiego budynku. Po raz pierwszy w swojej karierze zagrali unplagged, co wywołało aplauz widowni.

Piknik odwiedzili m.in. zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Zdzisław Gójski, przewodniczący Rady Dzielnicy Norbert Szczepański i przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu Rady Dzielnicy Wojciech Godlewski.

Uczestnicy obejrzeli także Widowisko "Flis" przygotowane przez Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego we współpracy z Wawerskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentował się Zespół Tańca Polskiego z Józefowa, a Grupa Teatralne Żywioły działająca w Wawerskim Centrum Kultury zaprezentowała swój najnowszy spektakl "Płynie Wisła".

W ramach realizowanego projektu WWW-Wawer, Wola, Wilanów gościliśmy Wolskie Centrum Kultury, które przeprowadzało zajęcia warsztatowe, a na scenie wystąpiły zespoły reprezentujące Centrum Kultury Wilanów "Powsinianie", 30+ i Kuźnia Artystyczna. Projekt jest realizowany z Funduszu Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

 

Zobacz galerię (21 zdjęć)