null

"Woodstock" w Strefie Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W sobotę 18.lipca w WCK Filia Wawerska Strefa Kultury w Międzylesiu zosganizowała filmowo-muzyczny happening pod hasłem "Woodstock".  Muzyczny wieczór rozpoczęła projekcja fragmentów dokumentalnego filmu z roku 1969 ukazującego zarówno występy sceniczne, jak i zakulisowe, często zabawne, sceny z tego wydarzenia.
 
Wśród gości sobotniej imprezy pojawił się także dziennikarz magazynu "Twój Blues" i jednocześnie muzyk i wokalista zespołu Blues Time Zbigniew Jędrzejczyk. Jest wielkim fanem Woodstock'u i wiedzą o nim podzielił się z widownią. Przywiózł ze sobą także oryginalne memorabilia z Woodstock'69. Wśród nich był m.in. oryginalny woodstockowski plakat z dedykacją od Artie Kornfelda, jednego z czterech organizatorów i pomysłodawców koncertu. Od Zbyszka dowiedzieliśmy się np., że na Woodstock'u urodziło się troje dzieci :-)
 
Po prezentacjach rozpoczął się występ zespołu, który kreuje Jakub Ścichocki, na co dzień prowadzący pracownię muzyczną "Hałas" działającą w międzyleskiej filii WCK. Zagrali oczywiście utwory z Woodstock'u, a w pewnym momencie dołączył do nich Zbyszek Jędrzejczyk i koncert przerodził się w fantastyczne jam session. Muzycy wykonali m.in. utwory, których wcześniej nigdy razem nie grali; były więc improwizacje, których najlepszą oceną był aplauz widowni.
 
Wolą zarówno muzyków, jak i widzów jest zorganizowanie kolejnych edycji wawerskiego Woodstock. Planujemy zatem drugą edycję Wawer-Woodstock na połowę sierpnia, czyli dokładnie na 46.rocznicę oryginalnego wydarzenia. Zaglądajcie na nasze strony www.wck-wawer.pl wawer.warszawa.plhttps://www.facebook.com/jakub.scichocki?fref=ts https://www.facebook.com/zbyszek.jedrzejczyk?fref=ts Będziemy informowali o szczegółach.
 

Załączniki: