null

"Aktywny weekend" OSiR

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 2-4 października 2015 miała miejsce druga edycja „Aktywnego weekendu” i tak jak za pierwszym razem organizatorem oraz trenerem był instruktor OSIR Wawer - Wojtek Myśliński. Siedmioosobowa ekipa spędziła trzy dni w miejscowości Trzcianka pod Świętym Krzyżem, aby pokonać marszobiegiem ponad 40-kilometrowy program składający się z trzech trudnych tras.

Dla wszystkich był to z pewnością ciekawy sprawdzian umiejętności kondycyjnych. Każdy mógł zmierzyć się ze swoimi możliwościami, ale oczywiście nie zabrakło też ducha rywalizacji. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było zdobycie Łysicy (612m.) w dodatku w podwójnym podejściu- najpierw od strony Kakonina, a następnie od Św. Katarzyny w łącznym czasie około półtorej godziny.

Ponadto wszystkim uczestnikom udało się wejść kilka razy na Św. Krzyż i dużo szybciej niż poprzednio pokonać „Drogę Krzyżową”. Każdy we własnym tempie poradził sobie z tym wyzwaniem, cały czas słuchając rad trenera. Oprócz trzech marszobiegów na powietrzu przy naprawdę przepięknej słonecznej pogodzie (19’C), odbyły się dwa godzinne treningi funkcjonalne na Sali gimnastycznej w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie, a także półgodzinny trening na basenie w Kielcach.

W wyprawie oprócz Wojtka Myślińskiego udział wzięli: Joanna Araszkiewicz, Tomasz Chodorek, Jolanta Kalisiewicz, Marzena Kosieradzka, Leszek Stoń, Dariusz Śliwa. Część z nich regularnie uczęszcza na „Bieganie”- zajęcia organizowane przez Wojtka w terenie leśnym w okolicach OSIR Wawer w każdy czwartek wieczorem niezależnie od pogody. Od listopada zajęcia przekształcą się w Trening dla biegacza – przygotowanie do sezonu, które będzie prowadzone na sali fitness.